Je dobré mít psa v bytě?

To je otázka kterou by měl zvážit každý chovatel, který se rozhodne chovat psa v bytě. Ve výběru bude hrát roli i plemeno psa. Do bytu se nedoporučují velká plemena, nebo plemena která potřebují neustálý pohyb. Samozřejmě jsou výjimky, kdy je majitel psa schopný těmto psům zajistit vše co potřebují ke štěstí. Ideální do bytu jsou ale určitě rasy, které by na zahradě moc neprosperovaly.

Dále musíme počítat s tím, máme-li psa v bytě, měli bychom častěji uklízet. I když je pes v bytě, tak líná. Srst tak nacházíme jak na podlaze, tak i třeba na pohovce, o kterou se otře. Nepořádek nám také vzniká u psích misek. Nemluvě o štěňatech, která mají tendenci vše rozkousat na malé kousíčky. Pes v bytě vyžaduje určitou péči, kterou bychom neměli zanedbávat.  Jednou důležitou povinností je samozřejmě venčení. Zde je dobré si na pejska udělat co nejvíce času, aby měl čas se venku vyřádit a trochu se protáhnout. Neměli bychom zapomínat ani na stříhání drápků. Psi v bytě nemají možnost si drápky přirozeně brousit. Mnozí z nás tedy volí pomoc veterináře, který drápky ostříhá za menší poplatek.

Jak na zahradě, tak v bytě by měl mít pes své místo. Většinou se jedná o pelech kde má pes své soukromí, nebo kde ho odkážeme v momentě kdy něco provedl. Dnes si již můžeme vybrat pelech pro psy, který nám bude ladit se zbytkem interiéru a nebude tak pěstí na oko. Různé barevné kombinace a tvary pelechů pro psy najdeme například na e-shopu Iridog. Oblíbené jsou také pelíšky ve tvaru boudy. Pes má v boudě soukromí a cítí se v ní bezpečně. Stejně tak najde bezpečné útočiště v pelechu pro psy připomínající kapsu.

Když už máme psa v bytě, je docela obvyklé, že se pejsek naučí chodit k nám do postele, nebo na gauč. Mnoho pejsků Nemá problém za námi vyskočit. Avšak malincí pejsci někdy nechtějí, nebo se bojí. Velká plemena zase často trpí na klouby. Výborným pomocníkem při takovýchto situacích jsou schody pro psy. Tak jako u pelíšků, i schody pro psy můžeme sehnat v mnoha barevných variacích a velikostech. Některé schůdky mají také snímatelný potah díky čemuž ho můžeme vyprat.

Další na co bychom neměli u psa v bytě zapomínat, je hračka. Když jsme v práci. Může pes odpočívat, nebo se také nudit. Od toho máme hračky pro psy. Oblíbené jsou gumové hračky, provazy, nebo klasické hračky ve tvaru kostičky.

Podobné články