Jak vybrat správný pelíšek pro štěně i dospělého psa?

S pořízením nového člena domácnosti vznikají nejen povinnosti, ale rovněž radosti a spolu s nimi i nákup nezbytné výbavy pro čtyřnohého kamaráda. Již od prvních dní by u vás doma měl mít pejsek pocit bezpečí. Proto mu vyberte správný pelíšek, který bude zvíře vnímat jako svůj vytyčený prostor a kde bude pravidelně usínat, popřípadě trávit čas hrami. Nezapomínejte, že pelíšek či matrace musí být dostatečně velké, aby poskytly pejskovi dostatek prostoru i v jeho dospělosti.

Látkový, proutěný nebo rovnou boudička?

Na trhu najdete obrovský výběr pelíšků v mnoha provedeních. Nabízí se klasické látkové pelíšky pro psy s vyndavací poduškou a zvýšeným okrajem. Tento typ patří mezi oblíbené, protože pejskovi poskytuje ochranu, zároveň ho zahřívá a ve většině případů volí výrobci jednoduše udržovatelné materiály, které stačí otřít vlhčeným ubrouskem nebo jednoduše vyprat. Proutěné koše či pelechy ocení majitelé divočejších pejsků, protože na rozdíl od látkové varianty se tak rychle nezničí a úspěšně dlouhodobě odolávají psím zoubkům. Do proutěné konstrukce se dají pořídit různé podušky, polštáře a stejně tak huňaté deky. Ve stejném duchu jsou vyráběny i plastové konstrukce slibující jednoduchou údržbu. Pro malá plemena pak v nabídce nechybí roztomilé a tematicky zaměřené pelíšky v různých tvarech, pestrých barvách a detailním zpracování. Nejen takové kousky můžete vybírat online třeba na www.mujmazlik.cz.

Místo od prvního dne

Jestliže jste vybrali dostatečně velký pelíšek, nyní je na zvážení jeho umístění. Poloha pelechu by se neměla často měnit a ustavit se ho patří tak, aby měl pes přehled o dění kolem sebe, poskytl mu soukromí na spaní a zároveň neodsouval od svých pánů. Infopes vám přináší zajímavé tipy, jak pracovat s nově pořízenými mazlíčky a udělat maximum pro to, aby se cítili bezpečně a rychle si na nový domov zvykli.

Podobné články