Výběr autobaterie pro vaše vozidlo

Životnost autobaterií není věčná. Vzhledem k tomu, že jde o zdroj elektrické energie motorových vozidel, nevyhnete se jejich výměně. Poslouží pro napájení řídících jednotek a při startování motoru.

Typy a základní rozdělení autobaterií

Jakmile se pustíte do nákupu, vybírejte autobaterie podle typu auta. Starší druhy osobních i nákladních vozů potřebují standardní autobaterie. Základním poznávacím znakem je umístění otvorů na víku, které se uzavírají šroubovacími víčky. Dovnitř se dolévá destilovaná voda do elektrolytu. Bezúdržbové modely se rovněž využívají pro náklaďáky a osobáky, ale vynikají vyšším výkonem a delší životností. Jejich konstrukce zajišťuje velmi malé spotřebovávání vody. Co se týče hladiny elektrolytu, ta klesne pod rysku označující minimum cca až po deseti letech. U speciálních trakčních baterií se počítá s hlubokým a častým vybíjením. Nejčastější používání zaznamenáte u lodí, obytných přívěsů, karavanů, u manipulační techniky a různých golfových, vysokozdvižných, invalidních a jiných vozíků.

Koupě podle parametrů a kapacity

Kromě výrobce a typu se rozhodujte podle několika dalších parametrů. Především jde o kapacitu, deskový materiál, polaritu, rozměry a rozmístění pólů. Před samotným pořízením si projděte návod k použití vašeho auta, kde zjistíte potřebné informace. Nemá smysl autobaterie předimenzovat. Kapacita se uvádí v ampérhodinách (Ah). Jde o dobu, po kterou se dodává energie během jednotky času. Obecně potřebují benzinové motory kapacitu asi 63 Ah, naftové 70 Ah a více. Dodržovat se musí minimální údaje, nižší způsobují problémy. V současnosti se volí dvanáctivoltové napětí.

Na autobaterie – https://www.nekvinda-obchod.cz/1-autobaterie/ lze vybírat z různých druhů. Očekávejte širokou nabídku, vysokou kvalitu od výrobců z celého světa. Spolehněte se na příznivé ceny a včasné dodávky, protože vše ze zobrazené nabídky je skladem.

Podobné články