Léčba závislosti na pervitinu je těžká, ale možná

Závislost na drogách je téma, kterým se zabývá nejedno médium. Pojďme se však zabývat něčím konkrétnějším, a sice závislostí na pervitinu. O této droze je známé, že původně člověka povzbudí (takzvaně “nakopne”), posléze člověka absolutně zničí. Bohužel nelze přesně říct, kolik lidí v České republice je na pervitinu závislých, statistiky ale poukazují na desetitisíce. Mnozí závislí lidé se ovšem neléčí, i když je to obrovské nebezpečí, které si do života pustili.

Pokud hovoříme o pervitinu, hovoříme o krystalickém metamfetaminu, který je velmi silný a vysoce návykový. Tato droga se zaměřuje zejména na centrální nervový systém, patří do oblíbených tanečních drog. Pervitin je však synonymem pro nebezpečí. Jak jsme zmínili, prvotně povzbudí, záhy zničí život.

Pervitin jakožto našeptávač mozku

Pervitinu se také mnohdy říká našeptávač mozku. To je ostatně důvod, proč ho lidé užívají. Velmi brzy po jeho užití se totiž dostaví obrovská, silná energie, přijde vzrušení, nabuzení. Pokud lidé užívají tuto drogu pravidelně, je to později stejné jako s jinými drogami – člověk potřebuje stále víc a víc, aby dosáhl požadovaného efektu.

Pervitin a nebezpečí s ním spjatá

Jak již bylo zmíněno, pervitin je synonymem pro nebezpečí. Dokáže bez servítky zničit lidský život. Při užívání pervitinu hrozí mnohá nebezpečí, k nejčastějším patří zejména zvýšení tělesné teploty (může vést až k přehřátí organismu), dalším rizikem je neschopnost spánku, výrazně se zhorší nejen stav pokožky, ale také zubů.

K nebezpečím a projevům závislosti na pervitinu se řadí také paranoia, halucinace (Toxická psychóza).

Jak rozeznat závislost na pervitinu a co dělat v případě odhalení závislosti

K typickým známkám závislosti na pervitinu patří zanedbaný vzhled, nechutenství, krádeže, časté půjčování peněz, taktéž schopnost nespat i několik dlouhých dnů. Rozšířené zorničky a nepřetržité mluvení jsou také jakousi známkou závislosti na pervitinu.

Pokud rozeznáte závislost na pervitinu či na jiné droze u sebe nebo u někoho z vašeho okolí, vyhledejte odborníky z Neocentra, kteří uleví od jakékoli závislosti. Více informací najdete na www.neocentrum.cz.

Podobné články