4 materiály, ze kterých se nejčastěji vyrábí ručníky

Přemýšlíte o koupi nových osušek a ručníků do koupelny? Ty vaše nejen, že vypadají sepraně, ale také už nemají žádné vlastnosti, kvůli kterým jste si je původně kupovali? Je načase si vybrat z aktuální nabídky luxusních ručníků a luxusních osušek. Na trhu se nachází alternativ rovnou několik, pojďme se seznámit se čtyřmi materiály, ze kterých se koupelnový textil vyrábí nejčastěji. 

Mikrovlákno nejen pro sportovce

Stále častěji se skloňuje v souvislosti s výrobou ručníků a osušek mikrovlákno. Mnoho lidí při vybavení si tohoto koupelnového textilu trochu zbystří a dají od něj ruce pryč. Přece jenom se jedná o syntetický materiál, nemůže být přece savý, nebo ano? Vždyť připomíná semiš a tomu zrovna nesvědčí vlhkost nebo mokro jako takové. 

Mikrovlákno se však pyšní skvělou schopností, a tím je to, že je rychleschnoucí. Oblíbené se stalo hlavně u sportovců, kteří tak doma po tréninku vytahují osušku už takřka suchou.

Froté stále kraluje

I když se zájem zvyšuje o ručníky z mikrovlákna, froté (čili smyčková tkanina z bavlněné příze) stále vede, respektive kraluje žebříčku materiálů, ze kterých se ručníky a osušky nejčastěji vyrábí. Pokud chcete mít po ruce opravdovou kvalitu, zaměřte svou pozornost na egyptskou bavlnu, která patří k naprosté špičce (vděčí za to podmínkám, ve kterých se pěstuje).

Bambus a jeho řada pozitiv

Pokud patříte mezi milovníky módy, pravděpodobně jste se už setkali s bambusovými kousky oblečení. Tento přírodní materiál, jehož pěstování je dokonce ekologičtější než pěstování bavlny, se dostal i do koupelnového světa, kde se z něj vyrábí kvalitní osušky a ručníky. 

Jeho hlavní předností je savost, která je až čtyřikrát větší než v případě bavlněných ručníků a osušek. 

Znáte velur?

Čtvrtým materiálem, který si zmíníme, je velur. Jedná se také o jistou podobu bavlny, která však díky zpracování vypadá spíše jako samet. Na první pohled vypadá velice hezky, dekorativně, takový ručník je pak velice příjemný na omak.

Podobné články