Ozdobte si interiér perským kobercem

Vlastnit pravý perský koberec bylo dříve výsadou těch nejbohatších a nejvlivnějších osobností. Dnes jsou koberce dostupné pro širší okruh zákazníků, přesto jsou pořád symbolem luxusu a vkusu.

Koberec jako umělecké dílo

Pravé ručně tkané perské koberce jsou opravdovými uměleckými díly. Jsou vyráběny z přírodních materiálů, většinou se jedná o kombinaci bavlny, vlny a hedvábí. Tyto luxusní perské koberce se snadno stanou vkusnou ozdobou každé místnosti. Je samozřejmě důležité vybrat takový koberec, který se do daného interiéru barevně i vzorově hodí. Orientální koberce jsou velmi barevné a zdobené mnoha ornamenty. V místnosti se tak stávají dominantním prvkem. Pokud je nesprávně zkombinujete s dalšími pestrými dekoracemi, může výsledný efekt působit až nevkusně. Vybírejte tedy koberec i další dekorace s rozmyslem.

Co dělat, aby byl koberec stále krásný

Perské koberce jsou sice krásné samy o sobě, ale údržba je opravdu velmi důležitá. Obecně platí, že pokud je koberec opravdu kvalitní, není nutná speciální údržba. Stačí ho jen standardně zbavit nečistot a případných skvrn. Koberec vysávejte vysavačem a na odstranění skvrn použijte prostředky určené na daný materiál. Na koberec není vhodné pokládat těžké předměty či ho vystavovat častému slunečnímu záření, které by mohlo mít za následek vyblednutí barev.

Kde zakoupit kvalitní perský koberec?

Největší výběr orientálních a perských koberců v České republice nabízí firma Buchara, s.r.o., která na českém trhu funguje již od roku 1994. Najdete zde pouze kvalitní vyráběné či dovážené kusové koberce, ke kterým navíc obdržíte certifikát pravosti původu. V nabídce jsou íránské, turecké, afghánské, pákistánské i nepálské koberce. Vybírat můžete podle řady různých parametrů a pokud si s výběrem nevíte rady, může vám pomoci prodejní asistent. Stačí si jen s sebou přinést fotografii interiéru, do kterého chcete koberec umístit. Poté se můžete začít radovat z nového designového kousku, který oživí a zútulní vaši domácnost.

Podobné články