Skupina GENERALIFE, evropský lídr v oblasti asistované reprodukce

GeneraLife vlastněná nezávislou investiční společností Investindustrial, úspěšně pokračuje ve své konsolidační strategii v evropském odvětví plodnosti. GeneraLife (www.generalife.com) je jedním z největších seskupení klinik asistované reprodukce v Evropě, které bylo založeno v posledních 18 měsících. Obsahuje šest akvizic ve čtyřech zemích (Španělsko, Itálie, Česká republika a Švédsko).

Tržby společnosti jsou dnes více než 40 milionů EUR. Zahrnuje dvanáct klinik a několik satelitních a konzultačních center, provádí více než 15 000 ošetření a zákroků ročně a zaměstnává více než 350 lékařů spolu dalšími zdravotnickými pracovníky. GeneraLife je veden generálním ředitelem Marcosem Buesem. Řediteli pro vědu a medicínu jsou Laura Rienzi a Filippo Maria Ubaldi, jedni z nejvíce mezinárodně uznávaných odborníků na asistovanou reprodukci.

Po úspěšných akvizicích společností Ginefiv ve Španělsku (duben 2019) a FertiCare v České republice (srpen 2019) pokračuje v realizaci své celoevropské strategie. V průběhu roku 2020 totiž vstoupila také na Italský a Švédský trh.

V Itálii, na nejrychleji rostoucím evropském trhu, založila GeneraLife největší skupinu soukromých klinik reprodukční medicíny:

• V červenci 2020 společnost dokončila akvizici společnosti Genera, přední skupiny klinik zabývajících se plodností se sídlem v Římě (ústředí se školicím střediskem), Perugii, Vicenze a Neapoli.

• V srpnu 2020 získala společnost GeneraLife společnost Livet. Společnost Livet, která byla založena v roce 1997, je přední soukromou klinikou reprodukční medicíny v Turíně.

• V říjnu 2020 společnost dokončila akvizici společnosti Demetra. Společnost Demetra, založená v roce 1980, je jednou z největších klinik reprodukční medicíny v Toskánsku se sídlem ve Florencii a Grossetu.

V říjnu 2020 získala GeneraLife také kliniku Carl von Linnékliniken ve Švédsku. Společnost Carl von Linnékliniken, založená v roce 1990 se sídlem v Uppsale, je jedinou z největších klinik pro soukromou péči plodnosti v zemi.

Cíle udržitelného rozvoje OSN (zejména SDG 3.7) jsou základními pilíři GeneraLife pro přístup ke zdravotní a reprodukční péči. Společnost postupuje také v plnění svých závazků v oblasti udržitelnosti a je na dobré cestě k završení své strategie a splnění cílů udržitelnosti pro příštích pět let.

Neplodnost definovala Světová zdravotnická organizace jako „globální problém veřejného zdraví“. To ovlivňuje rostoucí populaci v důsledku řady sociálních a lékařských faktorů. Se zaměřením na špičkový výzkum ve své třídě, vědecké protokoly a na péči o pacienty představuje expanze GeneraLife významný krok pro celé odvětví i pro tisíce pacientů, kteří každoročně podstupují léčbu a péči o plodnost.

„GeneraLife kombinuje mnoho let získávání odborných znalostí na lékařské a vědecké úrovni s vedením zkušeného manažerského týmu. Jeho vytvoření představuje historický milník v oblasti asistované reprodukce v Evropě,“ říká Marcos Bueso, generální ředitel společnosti GeneraLife. „Společnost má vysokou koncentraci talentů a osobností s obrovským množství znalostí o reprodukční medicíně, které jinde v Evropě nenajdete. Předsevzali jsme si přizpůsobit vždy tu nejvhodnější léčbu specifickým potřebám každého pacienta s pomocí nejlepších dostupných technologií, postupů a technik. A chceme se neustále snažit maximalizovat míru úspěšnosti “.

„Vytvoření GeneraLife, která zvyšuje kvalitu léčby a přibližuje ji pacientům, je důležitou událostí pro všechny tyto pacienty z celé Evropy,“zdůrazňují Filippo Maria Ubaldi a Laura Rienzi, ředitelka pro vědu v GeneraLife.

„Použitím špičkových technologií a s využitím výsledků našeho nepřetržitého a mnohaletého vědeckého výzkumu můžeme pacientům zaručit tu nejkvalitnější odbornou pomoc a maximální bezpečnost.“ Rozsah ošetření je to nejkomplexnější, co lze v současnosti nabídnout. Vše podléhá nejpřísnějším kontrolám kvality a využíváme ověřené protokoly. Transparentnost, pečlivost a věda jsou součástí naší DNA. Pacient je vždy středem našich rozhodovacích procesů “.

Očekáváme, že společnost GeneraLife bude v příštích letech v růstu a vývoji pokračovat. Jak organizačně, tak prostřednictvím dalších akvizic a tím bude konsolidovat roztříštěné odvětví. Odvětví se silným potenciálem pro vědecky řízené vytváření hodnot pro všechny zúčastněné strany.

Podobné články