Výklopné a výsuvné zásuvky se stále častěji stávají součástí moderního interiéru

V minulosti jste si vystačili s několika zásuvkami za nábytkem, které jste v případě potřeby nadstavili prodlužovacím kabelem nebo rozdvojkou. A byli jste spokojeni, protože více jste nepotřebovali. Současná doba je již jiná. Domácnosti i kanceláře jsou plné nejrůznějších elektrických i elektronických spotřebičů, které potřebujete mít připojené k elektrickému proudu ať už z důvodu samotného napájení, nebo nabíjení. Víte, že existují také výklopné a výsuvné zásuvky?

Zásuvky do stolu

Pokud máte v domácnosti svoji vlastní kancelář, tak bez potřebného množství zásuvek se neobejdete. Vždyť připojit k elektřině budete potřebovat počítač nebo notebook, tiskárnu, případně fax nebo scanner. Vyřešit to lze velmi elegantně výsuvnými nebo výklopnými zásuvkami. Ty se dají namontovat přímo do stolu a použít pouze v případě potřeby. Když je využívat nebudete, zůstanou zaklapnuté a nikdo ani nepozná, že se na daném místě nějaká zásuvka vůbec nachází. Zásuvka do stolu může být namontována kdekoliv v domácnosti nebo v kanceláři. Využití nacházejí třeba i v kuchyni, kde se ke slovu hlásí mnozí električtí pomocníci, kteří zjednodušují přípravu pokrmů.

Zásuvka povrchová

Může se stát, že vám počet vašich zásuvek stačit nebude a vy budete muset přistoupit ke koupi prodlužovacího kabelu. Řešením je také zásuvka na povrch, která oproti klasické rozdvojce má mnohem propracovanější vzhled a design, takže interiér vašeho bytu nebo kanceláře nebude nijak hyzdit. V obchodní síti jsou k dispozici zásuvkový box se svorkou, stolní blok s podsvíceným vypínačem, hermeticky uzavíratelná povrchová zásuvka i rohový box. Velmi často obsahují také USB slot, který je v dnešní době již nepostradatelným pomocníkem, jenž je třeba mít neustále k dispozici.

Podobné články