Dekorativní obklady na stěnu definují jedinečnost prostoru

V mnoha domácnostech, hotelech, restauracích, ale také kancelářích už přišli na to, že není třeba co dva roky malovat místnosti. Stačí jednou dobře vybrat obklady na stěnu a máte vystaráno. 

Když se spojí příjemné s užitečným

Obklady na stěnu vypadají za každou cenu reprezentativně. Ať si již vyberete kvalitní kamenné obklady na zeď, nebo jen jejich sádrové napodobeniny, po vstupu do místnosti budete vždy žasnout. Právě obklady dokáží proměnit celý prostor v dokonalou stylovku. Už si nemusíte lámat hlavu s výmalbou nebo s tapetami. Budete mít vždy krásný interiér. 

Kamenné obklady přinášejí jedinečnost

Napodobenina kamene je sice samozřejmě levnější, ale přírodní kámen s sebou přináší mnohé výhody. Například se vám nestane, že byste kámen museli složitě čistit. Stačí jen otřít kamenné obklady houbičkou a je hotovo. Obojí ale do místnosti přinese dynamiku a stylovost. Kombinace nábytku, podlahy a obkladů na zeď pak jasně vyjadřují váš smysl pro interiérový design. Navíc se nemusíte v žádném případě již obtěžovat nepříjemným malováním. 

Barevné ladění volte podle rozměrů místnosti

Pokud si nejste jisti a ztrácíte se v nabídce společností s obklady na zeď, vždy vycházejte z rozměrů, které máte v rámci jedné místnosti k dispozici. Pro menší prostory se více hodí světlejší materiály. Obecně platí, že do pokoje s celkovou velikostí do 25 metrů čtverečních bychom měli volit tmavější odstíny jen velmi umírněně. To se samozřejmě týká také obkladů na zeď nebo podlahových krytin. Vše, co opticky zvětší prostor, naopak vítáme. Pro větší místnosti můžete volit i tmavé kameny a kombinace. 

Obklady jsou praktickým prvkem, se kterým budete mít jistotu, že své místnosti vyladíte do posledního detailu. Odpadá vám starost s malováním, nemusíte si lámat hlavu s čištěním. Přírodní kámen se po impregnaci stane vítanou součástí domova, a to i tam, kde jsou malé děti. Stačí jen otřít houbičkou a vše je opět jako nové.

Podobné články