Jak vybrat závěsné vitríny?

Potřebujete sehnat spolehlivý prostor, kam můžete umístit informace, exponáty, trofeje a další předměty? Podívejte se na to, jak vybrat závěsné vitríny

Rozměry jsou klíčové

Závěsné vitríny se vyrábějí na zakázku. Záleží tedy vždy na každém z nás, jaké má své vlastní požadavky. Zatímco někdo si přeje malou vitrínu do kanceláře, kam by umístil své drobné úspěchy z pole podnikání, jiní si přejí přímo prosklené výstavní vitríny, do kterých uloží své hodnotné sbírky a poklady, které jsou určeny k prezentaci. Vždy je dobré si nejprve dobře změřit prostor, do kterého se bude vitrína umisťovat. 

Obyčejné, nebo kalené sklo? 

Další atribut při výběru je samotné sklo. Někdy si přejeme sklo obyčejné, protože ve vitríně nebudeme uchovávat předměty s vyšší hodnotou. Spíše se jedná o možnost, jak správně uložit některé předměty a ochránit je před degradací, působením vlhkosti, nebo opotřebením. 

V jiných případech ale hledáme vhodný prostor pro cenné předměty. Zde je vhodné zvolit kalené, tedy bezpečnostní sklo. Většinou byste měli vyžadovat sklo o tloušťce 8 milimetrů, což je považováno za standard. 

Členění vitríny

Je samozřejmé, že závěsná vitrína bude uchycena na zdi. Co ale budete ještě zadávat, je konkrétní členění jejího vnitřního prostoru. Budou se zde nalézat další poličky? Jakou nosnost potřebujete, aby měly? Jak těžké budou předměty, které zde budete vystavovat? 

Osvětlení

Budete si přát vitrínu osvětlit a zpřístupnit její obsah i v době, kdy je v okolí již snížená viditelnost? LED nebo halogenová světla se postarají o dokonalou prezentaci uložených předmětů. 

Existují dva základní způsoby, jak se dají vitríny otevírat. Zvolíte si zásuvné otvírání, nebo preferujete otvírání ze středu vitríny? Závěsné prosklené vitríny vám poslouží k prezentaci, informování, k edukaci, nebo jen pro vlastní potěšení. Uložte své předměty bezpečně.

Podobné články