Didaktické hračky pro zábavu spojenou s nenásilným učením

S čím si budou naše děti hrát? Přeci s tím, co jim poskytneme. Je jen na nás, jaké hračky zvolíme, a není to jen o hraní, protože dítě se zároveň během hry i učí, vyvíjí a získává nové dovednosti. Pokud chceme, aby dítko využilo čas her co nejlépe, pořiďme mu takzvané didaktické hračky. O co jde? Jsou to zábavné hračky, ale jsou zároveň velmi promyšlené a sestavené odborníky za tím účelem, aby dítěti do života daly co nejvíce.

Účel edukativních hraček

Didaktické neboli edukativní hrčky rozvíjejí motoriku, paměť, fantazii a zároveň děti baví. Účel je, aby nevěděly o tom, že se zároveň něco nového učí, aby je hra zkrátka bavila. Prostě taková „škola hrou“ již od nejmenšího věku. Sehnat se dají edukativní hračky pro miminka i pro starší děti, z různých materiálů. K nejoblíbenějším patří ty ze dřeva.

Dopřejte dětem co nejvíce podnětů

Zodpovědný rodič se snaží, aby měl jeho potomek co nejvíce podnětů, a pomáhá mu se rozvíjet. Děti nasávají vědomosti a vše ze svého okolí jako houba, a toho je dobré využít na maximum. Hračky by měla odpovídat věku a vývoji dítěte, aby nebyly příliš složité nebo až moc jednoduché. I když děti si dokážou vyhrát s lecčíms.

Které hračky zvolit?

Didaktické hračky podpoří smyslový i inteligenční vývoj dítěte a většinou jsou určeny pro věk od jednoho do šesti let. Musíme vyzkoušet, které budou právě naši ratolest bavit, ale pokud si najdeme hračky, které patří k nejoblíbenějším a nejprodávanějším, pravděpodobně vedle nešlápneme. Skvělý výběr má e-shop bambinot.cz, kde mají velký prostor již zmíněné dřevěné hračky.

Výhody dřevěných hraček

Dřevo je pro děti skvělým materiálem, vydrží toho hodně, je příjemné na dotek i na pohled, a zaujme malé i větší děti. Takové hračky jsou i pěknou dekorací v pokoji. U dřeva je důležité, aby bylo ošetřeno nezávadnými prostředky, laky a barvami a netrčely z něj třísky, což samozřejmě dřevěné hračky z bambinot.cz splňují. Mladší děti je „podědí od starších“ a proto se investice do nich určitě vyplatí. Navíc vedou děti k lásce ke dřevu jako materiálu, což je v dnešní době plné „umělých hmot“ určitě důležité.

Podobné články