Jak používat magnetické a popisovací stěny

Magnetickou a popisovací stěnu si nejčastěji objednávají firmy a vzdělávací instituce. K čemu slouží a jak ji používat? 

Když nejde jen o reprezentaci firmy

Na mnoha místech se potřebujeme podělit s veřejností o to, co je předmětem naší činnosti. Účastníme se veletrhů a výstav, používáme výstavní systémy a multifunkční poutače, ve vybavení naší firmy nechybí ani výstavní a veletržní expozice. Někdy ale potřebujeme také prvky, které budou pomáhat s komunikací uvnitř naší firmy. Zde se právě skvěle osvědčují magnetické a popisovací stěny. V jakých případech se hodí? 

Jeden příklad za všechny

Ve firmě A potřebovali správně nastavit fungování týmu po dlouhé době pandemie. Mezitím se firma rozrostla a nabrala nové zaměstnance. Z  home office se lidé přesunuli zpět do prostoru firmy. A najednou bylo třeba zajistit správnou formu komunikace. Nikdo již nechtěl číst sáhodlouhé e-maily. Nikdo nebyl zvědavý na online meetingy. Bylo potřeba se informovat o všem na místě, efektivně a stručně. Proto si firma pořídila magnetickou a popisovací stěnu. Kdo potřeboval, sdílel důležité info. 

Mind map 

Myšlenková mapa se hodí zejména tehdy, kdy pracujeme v týmu a potřebujeme si navzájem pomoci. Projekt vyžaduje, aby spolupracovali lidé z různého oboru. I zde se magnetická a popisovací tabule skvěle hodí. Lidé se mohou učit, plánovat, řešit spolu jednotlivé nástrahy společné práce. Vše je stále k dispozici a rozvíjí se v mnoha směrech. Na tabuli lze psát pomocí fixů, můžete zde připevňovat dílčí vytištěné informace. 

Snadná údržba

Popisovací a magnetická tabule nevyžaduje vůbec nic. Snadno se smaže pomocí hadříku. Snadno se opět popíše aktuálním zněním úkolu nebo aktualit. Magnety připevníte vše, co má zaznít. Žádná omáčka, žádné e-maily, žádné hodinové hovory. 

Magnetická tabule se stane oblíbeným komunikačním prostředkem i ve vaší firmě.

Podobné články