Jak zabránit přehřívání interiéru

Po dlouhé zimě se většina lidí těší na léto, slunce a teplo. Jenže co dělat, když je toho tepla už příliš? Jak chránit interiér před slunečním zářením, aby se v něm po parném dni dalo vydržet? Rychlým a účinným řešením jsou protisluneční fólie. Jde o zrcadlové fólie, které odráží sluneční paprsky. Díky tomu se nedostávají skrz okenní skla dovnitř. Tím se interiér zdaleka tolik neohřívá a je v něm v zimě mnohem příjemněji.

Tyto fólie se prodávají v mnoha variantách některé jsou transparentní, další mají zabarvení a jsou tónovací, existují také stříbrné se zrcadlovým efektem. Důležité je, že tyto fólie nijak neomezí výhled zevnitř ven, avšak u tónovacích a zrcadlových můžete počítat s tím, že vaše soukromí bude před zraky kolemjdoucích v bezpečí. Tyto fólie se pochlubí propustností slunečních paprsků pouze 15 % a dokážou odrazit až 95 % tepelného záření. Navíc lepení je velmi snadné.

Jak protisluneční fólii správně nalepit

Nejprve je třeba očistit skleněnou plochu od veškerých nečistot a odmastit okno včetně rámu. Připravte si velikost protisluneční fólie tak, aby na každou stranu přesahovala lepenou plochu o 2-3 cm. Potom už stačí jen mýdlovou vodou navlhčit podkladovou i přilnavou stranu fólie, přiložit ji na skleněný podklad a upravit do správné polohy. Potom navlhčete vrchní stranu fólie mýdlovou vodou a začněte ji vyhlazovat stěrkou od prostředka směrem ke krajům a směrem shora dolů. Nakonec je třeba upravit velikost fólie. Nejlepší je zaříznout ji tak, aby mezi okrajem tabule a fólií byla na všech stranách mezera 2 mm a fólie se nedotýkala okraje rámu. Znovu vyhlaďte stěrkou a máte hotovo.

Fólie bude na okně několik týdnů schnout, doporučujeme tedy fólie nečistit 3-5 týdnů. Poté můžete k čištění používat mýdlovou vodu. Udělejte pro své pohodlí maximum, pořiďte si samolepicí protisluneční fólie na okna v e-shopu Tapeta-dekorace.cz, nebo nás přijďte navštívit do naší vzorkové prodejny ve Frýdku-Místku.

Podobné články