Kolik můžete ušetřit díky fotovoltaice? Přinášíme vám tři vzorové příklady

Jak roky běží, stále větší množství českých rodin si nechává nainstalovat domácí solární elektrárnu. I přesto však existuje celá řada nepodložených nepravd, které dokážou odradit neznalé jedince. Jednou z nich je tvrzení, že v našich končinách se tato technologie nevyplatí. Jaká je pravda?

Větší spotřeba – větší úspory

Rozhodně se nedá předem určit, kolik peněz každý z vás v případě instalace fotovoltaiky ušetří. Záleží totiž na vaší roční spotřebě, volbě konkrétního balíčku i kvalitě jeho provedení. To nám ovšem nezabrání v tom, abychom vám předvedli alespoň hrubý nástin. Jako příklad nám poslouží fotovoltaika Praha pod křídly oblíbené společnosti Alba Energy.

Nejdříve se podíváme na malou a skromnou domácnost, jejíž roční spotřeba se pohybuje okolo 3,5 MWh. V tomto případě si vystačíte se sedmi panely, které vám zajistí roční úsporu přibližně 25 000 Kč.

Běžný rodinný dům se čtyřmi obyvateli zvládne spotřebovat přibližně 7 MWh každý rok. V dané situaci je nejlepší volbou 14 panelů. Ty vás potěší roční úsporou 44 000 Kč. A to už se rozhodně vyplatí.

Instalace solárních panelů Praha s sebou přináší i sestavu pod názvem Maximum. Ta se chlubí vygenerováním až 13 MWh, přičemž sestává z 22 panelů. A roční úspora? Ohromných 72 000 Kč.

Dotace zpřístupní investici všem

Pokud si zvolíte ověřené služby společnosti Alba Energy, dočkáte se i vyřízení nejvyšších možných dotací z právě probíhajícího programu Nová zelená úsporám. Ty sníží finanční náročnost instalace klidně o několik stovek tisíc korun.

Co vše vlastně musíte udělat, abyste si dopřáli domácí solární elektrárnu? Nic moc. Stačí jen použít uvedené kontaktní údaje na stránkách pod odkazem, domluvit si konkrétní péči a zmínění odborníci se již o vše postarají.

Podobné články