Nářadí, které nesmí chybět v dílně žádného kutila

Je toho tolik, co si šikovný kutil dokáže vyrobit nebo opravit sám, pokud k tomu má patřičné vybavení. Nemusí to být nutně profi nářadí, ale kvalitní a spolehlivé, co není jen tak na parádu, ale dá se za něj pořádně chytit. Pak jde práce radostně od ruky.

Co že to tedy v dílně pořádného kutila nesmí chybět?

Základem je pila, klidně i víc

Ani v domě ani na zahrádce se neobejdete bez nějaké formy pily. Jestliže topíte dřevem, je pro vás nezbytným vybavením stolní pila neboli cirkulárka. Má pevně zabudované vodiče a pomůže vám přesně vést řez i u velkých kusů dřeva, takže kromě řezání polen do krbu nebo do kotle, můžete na ní řezat  a zkracovat různé desky a latě.

Většina kutilů ocení i přímočarou pilu, díky níž docílíte dokonale hladkých řezů bez otřepů. Vysoký výkon vám umožní práci s různými materiály a snadná manipulace s pilou je zajištěna ergonomickými úchyty.

Hoblovka a protahovačka pro další práci se dřevem

Práce se dřevem patří mezi nejoblíbenější činnosti českého kutila. Leckterý si dokáže sám vyrobit poličku i skříňku, jsou takoví, kteří si vyrábí všechen nábytek vlastnoručně. To však může jen s kvalitním vybavením, jakými jsou hoblovka a protahovačka na profesionální úrovni. Hoblovka perfektně zpracuje hranoly dřeva na požadovanou šířku, začistí a upraví je do hladkého povrchu bez otřepů a třísek.

Aku provedení vrtačky a dalšího nářadí

Pokud pracujete jen v dílně, můžete používat elektrické nářadí. Jestli ale potřebujete pracovat i mimo dosah elektrické sítě, je dobré koupit si aku nářadí, a to alespoň šroubováky, různé brusky a hoblík, tavnou pistoli i pilu. Práci usnadní také sponkovačka, hřebíkovačka, různé utahováky, tady už záleží na tom, co všechno skutečně využijete. Co ale ve výbavě nesmí rozhodně chybět, je aku vrtačka, bez té se žádný kutil neobejde.

Až budete pořizovat vybavení do vaší dílny, rozhodně nepřehlédněte nabídku Jadal.cz. Na jejich stránkách najdete úplně všechno, co potřebujete.

Podobné články