Renovací dřeva oživíte starý nábytek i dřevěné povrchy

Renovaci dřeva nemusíte nutně svěřovat do rukou nějaké profesionální firmy, protože se správně zvolenými nástroji vdechnete život starým dřevěným kusům nábytku i povrchům sami. V následujících řádcích vám prozradíme, jaké jsou základní aspekty renovace.

Prvním krokem je důkladná příprava dřevěného povrchu. Odstraňte prach, nečistoty a taktéž lak, případně barvu. Pro mírné odstranění nátěru nebo pro vyhlazení nerovných ploch se používá brusné rouno, které je flexibilní, a tím pádem umožňuje práci na zakřivených plochách. Pro základní broušení dřeva zase potřebujete standardní brusivo v podobě brusného papíru. Volba brusiva závisí na typu dřeva a požadovaném výsledku.

Opravy, úpravy, nátěr a ochrana

V některých případech je nezbytné povrch nejen vybrousit, ale i opravit na něm drobné závady jako trhliny, díry anebo oděrky. Pro takové účely se používají dřevěná hmota i špachtle. Záleží pouze na vás, na jaké pomůcky jste v tomto ohledu zvyklí.

Jakmile provedete broušení a opravy, potom byste se měli pustit do nátěru. Vybrat si můžete hned z několika možností, přičemž sáhnout můžete po olejích, lacích i vosku. Každá ze zmíněných variant nabízí odlišné estetické a ochranné vlastnosti.

Prodlužte životnost dřevěných povrchů

Sice je renovace dřeva docela náročná činnost, ale když si ji provedete sami, o to více si budete výsledku vážit. Prodlužte životnost nábytku, který má nejlepší léta za sebou, stejně tak vdechněte život i desítky let starým dřevěným povrchům, například podlahám. S pomocí brusného rouna a brusiva vám práce půjde od ruky a dosáhnete vskutku profesionálních výsledků.

Závěrem nezapomeňte, že správná příprava je klíčová pro úspěšné dokončení vašeho projektu.

Jestliže hledáte internetový obchod, odkud byste mohli objednat všechny potřebné pomůcky, stačí se podívat do pestrého portfolia e-shopu PISKAČ a syn a.s., který má v této oblasti dlouholeté zkušenosti.

Podobné články