Virtuální sídla pro podnikatele jsou nejzajímavější v Praze

Všechny firmy a podnikatelé potřebují mít v obchodním rejstříku dle tuzemských právních norem zapsané sídlo, jinak nemohou provádět svoji činnost. Jenže zajištění takového sídla může vyjít mnohdy na desítky tisíc korun, což je zejména pro začínající OSVČ a malé firmy dosti velkou překážkou. Naštěstí je možné využít takzvaného virtuálního sídla. Pak se náklady výrazně snižují a dá se zařídit levně adresa klidně v centru Prahy.

Proč zvolit virtuální sídlo?

Pronájem virtuálního sídla vás vyjde maximálně na jednotky tisíc korun, což je zlomek oproti klasickým pronájmům. Platí to i pro centrum české metropole, kde jinak mohou sídlit pouze bohaté společnosti. Aktuální možnosti se dají najít například zde: virtuální sídlo – OSVČ Praha.

Jedná se nejen o finanční hledisko, kvůli němuž je dobré o sjednání virtuálního sídla uvažovat. Dalším důvodem je značná úleva od zbytečných administrativních a organizačních úkonů. Stačí si uvědomit, kolik záležitostí je třeba řešit, máte-li pronajaté reálné sídlo své firmy. Úřady chtějí spoustu razítek a potvrzení. Ve virtuální podobě jsou nároky na administrativu mnohem menší.

Při budování své firmy nemusíte utrácet za drahý nájem

Jak ukazuje nabídka na sídlo – OSVČ Praha, skutečně se dají virtuální prostory pronajmout v samotném centru hlavního města, přičemž nízká cena umožňuje začít s podnikáním na lukrativní adrese i začínajícím podnikatelům, kteří nemají příliš volných finančních prostředků, případně jimi sice disponují, avšak raději je hodlají investovat do chodu firmy či živnosti tak, aby na trhu co nejrychleji uspěli a maximalizovali zisky.

Virtuální sídla pro podnikatele jsou zcela legálním řešením. Nejde o žádné obcházení zákonů, potažmo dokonce jejich porušování. V současnosti už se v Česku najdou tisíce firem a živnostníků, kteří virtuální sídla a kanceláře používají.

Podobné články