Zařizujeme obývací pokoj podle feng-šuej

O feng-šuej jste pravděpodobně slyšeli. Jedná se o čínské tradiční učení, podle kterého si zařizujete domácnost. Pokud se budete řídit podle pravidel tohoto učení, rázem budete žít v perfektně provzdušněné domácnosti plné energie, která bude moct volně kolovat a nabíjet vás, i když se zrovna nevyspíte do růžova. Podle feng-šuej je možné zařídit si jak koupelnu, tak ložnici i obývací pokoj. Podívejme se konkrétně na obývací pokoj a prozraďme si, kam umístit pohovku, křesla nebo jiný nábytek, jenž je pro obývák typický. 

Pohovku umístěte naproti dveří

Obývací pokoj je místnost, ve které se schází lidé a kde trávíte poměrně hodně svého volného času. Jedná se o vůbec nejdůležitější prvek, který se v obýváku nachází. Podle feng-šuej je velice důležité, aby se pohovka nebo jiná část sedací soupravy, jako je křeslo nebo sedací vak, nacházely naproti dveří. Nikdo by neměl sedět zády ke dveřím. 

Stůl jako symbol zdraví

Přemýšleli jste někdy nad smyslem konferenčního stolku v obývacím pokoji? Stůl totiž není v obýváku jen tak. Podle starého čínského učení je stůl symbolem zdraví. V ideálním případě by se na něm měly nacházet živé květiny. To je nezaměnitelné. Květiny zvadlé, suché nebo umělé nejsou na stole v obývacím pokoji vítány. Pokud si pořídíte stůl do obýváku a umístíte na něj živou květinu, přinese to nejen energii, ale také zdraví. Vhodné jsou květiny se zakulacenými listy. Rostliny s jinak tvarovanými listy mohou působit velice agresivně a mohou tok energie zcela narušit. 

Doplňky volte opatrně

I když jsou doplňky nedílnou součástí obývacích pokojů, v případě zařizování obýváku podle feng-šuej buďte poněkud opatrnější. K nejvíce vhodným doplňkům patří ty, které jsou optimisticky laděné. Mohou to být například optimistické kresby nebo optimistické fotografie. Měly by v člověku vzbudit velice příjemné pocity. Vyvarujte se naopak pesimistickým kresbám, které mohou v člověku vyvolávat smutek a depresi.

Podobné články