Zlato se stále drží na vrcholu v žebříčku ideálních investic

Patříte mezi ty, kteří momentálně přemýšlí nad smysluplnou investicí? Je několik možností, kam investovat peníze, ale ne všechny jsou ideální. Na vrcholu se stále drží zlato. Znáte jeho výhody oproti jiným komoditám? Čtěte dál!

Zlato je jedinečný drahý kov, do kterého se vyplatí investovat hned z několika důvodů. Především je to stálost jeho hodnoty. Zlato si svou hodnotu ponechává navzdory ekonomickému vývoji nebo nestabilitě měny. Jeho hodnotu nesníží ani požár nebo povodeň. Oproti starožitnostem nebo uměleckým dílům je zlato mobilní, jednoduše ho převezete, kam je potřeba. A má ještě jednu výhodu, kterou oceníte při jeho koupi. Nepodléhá dani z přidané hodnoty, jako je tomu například u stříbra, platiny nebo paládia.

Švýcarské zlato u pražských odborníků

Pokud uvažujete nad tím, že si investiční zlato pořídíte, jistě vás bude zajímat jeho původ. Žádná česká mincovna investiční zlato v podobě zlatých slitků nevyrábí, a proto českému trhu dominují zlaté cihly od švýcarských rafinérií Argor Heraeus a P.A.M.P. A kde je seženete? Ve specializovaném obchodě v Obecním domě v Praze. Jsou sem dováženy přímo ze zahraničí, od dceřiné společnosti rakouské centrální banky, takže máte jistotu původu a ryzosti.

„Zlaté mince a zlaté slitky určené k bezpečné investici do tohoto drahého kovu distribuujeme již 17 let. Za toto období jsme si získali důvěru 60 000 zákazníků, kteří si u nás pravidelně doplňují své soukromé zlaté rezervy,“ říká ředitel firmy Zlaté mince Pavel Trtík.

Jak zlato nakupovat?

Není v tom vůbec nic složitého. Máte dvě možnosti. První z nich je osobní návštěva pražské prodejny v Obecním domě. Odborníci vám zde poradí a pomohou s výběrem z velkého množství zlatých cihliček. V době pandemie můžete využít druhou možnost, a tou je zaslání zlata přímo do vašich rukou prostřednictvím diskrétní, pojištěné zásilky, kterou si objednáte na www.zlate-mince.cz. Zde také můžete sledovat denně aktualizované výkupní i prodejní ceny zlatých slitků.

Podobné články