3D tisk se využívá v mnoha oborech

3D tisk se neustále vyvíjí a zdokonaluje, ale již v současnosti hodně pomáhá v mnoha odvětvích. Jeho výhody se využívají ve strojírenství, výrobě, ve stavebnictví, architektuře, v produktovém designu, ale rovněž v lékařství.

Flexibilita 3D tisku

Modely se připraví velice rychle a levně, snadno se průběžně ověřují i návrhy. Na jejich základě se zaznamenávají nové poznatky a zdokonalení stávajících verzí je dostatečně svižné. Zakázková výroba 3D tisku se stane hned přizpůsobivější, když se využijí momentálně nejmodernější tiskárny na trhu. 3D tisk Zlín se věnuje nejpoužívanější metodě FFM, jindy označované FFF. Díky jednotlivým vrstvám se zhotoví výrobek tiskem, současně s tavením plastového materiálu. Materiál se postupně přidává podle potřeby, tudíž odpad vzniká minimálně. Dopřát si lze výrobky s velikostí od několika milimetrů až po několikacentimetrové. Vlastní tisk probíhá s využitím různých druhů plastových materiálů.

Rychle a snadno zadaná poptávka

Jakmile se rozhodnete zadat svou poptávku, nejlépe uděláte, když si vytvoříte 3D model, který zašlete emailem v podobě STL, OBJ, AMF. Pokud vám chybí nebo ho nedokážete zpracovat, zašlete jen technický výkres, který se posléze přepracuje do 3D. Další možností je popsání vaší představy o výrobku osobně, telefonicky nebo emailem. Posléze se nasimuluje tisk, aby se zjistila předpokládaná doba tisku a vypočítala se cena. Na https://3d-tiskni.cz/ si všimnete, že se tiskne i barevně. Při kalkulaci ceny se zohledňuje doba tisku, velikost objektu, požadavky na přesnost, druh materiálu a mechanické vlastnosti. Po schválení nabídky se pošle faktura na zálohu, aby se odstartovala realizace. Dokončení se spojuje s odesláním díky ověřeným dopravcům na adresy nejen v České republice, ale také na Slovensku. V případě zájmu se vyzvedávají hotové zakázky osobně ve Zlíně.

Podobné články