Aby motivační dopis opravdu motivoval

Hledáte si zaměstnání, pročítáte inzeráty a všude po vás chtějí nejen profesní životopis, ale i motivační dopis. Taky vás pokaždé, když si to přečtete, jímá hrůza? Představa, že o sobě musím napsat do jednoho dopisu to nejlepší, navíc tak, aby to toho personalistu zaujalo natolik, aby mi zavolal a pozval k přijímacímu řízení, mi vždycky přišla úplně zcestná.

Bez dopisu to už dnes nejde

Jestli doufáte, že bude bohatě stačit váš perfektně sestavený strukturovaný profesní životopis, zklamu vás. Bez průvodního dopisu je naděje, že ta práce bude vaše, skoro nulová. Personalisté jsou rádi hýčkáni. Proč by měli pročítat seznam vašich předchozích zaměstnání? Z něj nevyčtou, co jste zač, jen kde všude už jste pracovali. Napište jim o sobě, co jste se díky předchozím zaměstnáním naučili, jaké získali zkušenosti, v čem jste už fakt profíci.

Naučte se napsat perfektní motivační dopis

Napsat skvělý průvodní dopis, který personalistu přesvědčí, že opravdu stojí za to vás pozvat na pohovor, se dá naučit. Dnes už existují různé kurzy, které vám v tom pomohou. Naučíte se psát to podstatné, vyzdvihnout své přednosti, zjistíte, jak strukturovat motivační dopis, jak se obratně vypořádat se svými drobnými nedostatky.

Věcný, nicméně osobitý motivační dopis vás odliší od šedi nicneříkajících dopisů ostatních uchazečů. Jeden dobře napsaný dopis může být počátkem vaší závratné kariéry.

Investice, která se vám mnohonásobně vrátí

Jestli si nejste jisti tím, co se do profesních životopisů a průvodních dopisů má psát a jakým způsobem je sestavit, vsaďte na některý kurz, který se této problematice věnuje. Desítky kvalitních online kurzů najdete například na VímVíc.cz. Tým zkušených a zapálených lektorů vám pomůže s každou záludností, i s napsáním přesvědčivého motivačního dopisu. Výhodou portálu VímVíc.cz je skutečnost, že jsou všechny kurzy finančně dostupné, přitom na té nejvyšší profesionální úrovni.

Podobné články