Čeští muži a móda – jak to s nimi je?

Dámská móda, dámské trendy, nové a nové online shopy s módou jak jinak, pro ženy – to je to, o čem se převážně mluví a co je na poli „oblékání“ jednoznačně v popředí. Ano, co si budeme povídat, móda k ženám patří. Většina moderních žen s darem umět se obléci už narodila. Je to něco, co je dámám, ale už i malým holčičkám a mladým slečnám velmi přirozené. Vybírat hadříky a všemožně je kombinovat je baví a naplňuje. Navíc jimi dokáží podtrhnout svůj přirozený šarm a půvab. Je pak radost mít takovouto stylovou, dobře oblečenou dámu vedle sebe.

Ale nezapomíná se tak trochu na české muže? Měli by být stále vnímáni jako ti, kteří nosí nemožné střihy a vše korunují bílými ponožkami v sandálech? Nenechte se mýlit – toto tvrzení je totiž velkým historickým omylem. Dnešní generace mužů je jiná. A nemyslíme tím rozhodně zženštilá, přestože se o módu a trendy zajímá. Dnešní muži jsou mnohem větší světoběžníci, než tomu bylo kdysi. Ptají se, zajímají se, inspirují se a vyznávají styl. Potkat nápaditě a vkusně oblečeného chlapa dnes není nic zvláštního. Naopak, je jich všude plno a ženám až zraky přecházejí. Pojďme nyní nakouknout do ženské hlavy. Co si dámy o pánském oblékání obligátně myslí a nakolik se jejich vnímání setkává s novodobou realitou?

Jedno je jisté – jakmile je muž vkusně oblečený, žena si toho všimne. Vždy. Vyznává-li muž vlastní určitý styl oblékání, dává tím dámám ve svém okolí najevo, co je vlastně zač, jaká je osobnost. Pánové, je tedy dobré mít svůj, ideálně vkusný, styl – prozradí o vás víc, než si myslíte.

mikiny pro muže

Špatný styl vás může přijít draho

Respektive vás klidně může stát rande, o které jste tolik stáli. Ženy se netají tím, že styl je pro ně ve všech ohledech důležitý. A jak ve výzkumech přiznaly, vyžadují totéž, alespoň částečně, od svého životního partnera. Z dostupných dat získaných z několika průzkumů totiž jasně vyplynulo, že celá třetina žen by odmítla rande s mužem, který je podle nich nevkusně oblečený. Více než polovina pak přiznala, že oblečení je to, čeho si na protějšku všímá v prvních vteřinách. A pokud se jim to, co máte na sobě, nelíbí, nezachrání to ani váš dokonalý účes nebo drahé boty. Tyto atributy se umístily na druhém a třetím místě, co se důležitosti prvního dojmu týče.

Jakkoli se to může zdát povrchní, je tady jedna informace, která, věříme, vykoupí všechny předchozí. Většina dotázaných žen se shoduje, že důležitější je pro ně to, že je muž dobře oblečený než to, kolik jeho oblečení stálo. Mít stylového partnera upřednostňují před možností mít bohatého muže. V tomto ohledu hraje oblékání velice významnou roli. Stylem oblečení totiž dáváte veřejnosti na vědomí, jaký je váš status ve společnosti. Vyšší smysl pro oblékání vyšší status ve společnosti přímo evokuje. Ukazujete jím, že vám nejsou věci lhostejné, včetně toho, co máte na sobě.

Důležité jsou barvy i detaily

Je zajímavé, že i barva oblečení vyzařuje svoji informaci. Červený outfit například evokuje odvahu a dravost, zatímco bílý komplet ukazuje ležérnost a uvolněnost. Džíny v kombinaci se sportovním tričkem napovídají, že máme tu čest se sportovcem. To, zda je to sportovec profesionál nebo amatér většinou dokonale prozradí boty. Á propós boty! Jejich vkusný výběr je úplně stejně důležitý jako výběr ostatního. Není nic horšího, než když nápadité kousky oblečení a zajímavý outfit zabijete nevkusnými botami.  Už se dostáváme k oněm detailům. Mít na sobě stylovou moderní mikinu ještě nic neznamená, pokud ji máte ušpiněnou, pokrčenou nebo rozpáranou. Věřte nám, ženy mají v očích rentgen a nic z toho jim neuteče – nepokazte si to.

Když tápete

Módním guru se nikdo z nás nerodí. Ano, někdo má styl a vkus od přírody daný, někdo se mu ale učí až v průběhu života. Takových lidí je plno a možná i většina – není se za co stydět. Jak si tedy poradit, když sami ještě tápete? Doporučujeme vytipovat si eshop, kde vědí za vás. Mezi moderní a cenově příjemné shopy patří například Bolf.cz. Na nevkusné oblečení tady jednoduše nenarazíte a tak nemůžete šlápnout vedle. Nyní bohatě stačí, abyste znali svou konfekční velikost a hurá nakupovat.

Podobné články