Afrika – země, kterou stojí za to poznat z jiného pohledu

Afriku má každý zákonitě spojenou s bohatými letovisky v Egyptě a Tunisu, ovšem pravá tvář se odráží v nespoutané přírodě a úchvatných scenériích, jež jsou pro běžné návštěvníky zhýčkaných hotelových komplexů skryty v bohaté buši či pískem vyprahlých a sluncem spálených pláních. Chcete si splnit sen a zažít Afriku jinak? Pak se svěřte do rukou milovníků přírody a zkušených průvodců, jejichž srdce tluče pro Afriku.

Safari na míru? Žádný problém

Safari – Botswana slibuje jedinečnou podívanou a neopakovatelný zážitek. Záleží pouze na vás, kdy a kam se vydat, co všechno byste rádi viděli, zda upřednostníte cestu člunem, terénním vozem anebo snad sledování afrického života z ptačí perspektivy. Ubytování vám zajistí v luxusních stanech s přilehlou koupelnou a připlatit si můžete i za fotografické safari, vyjížďky s pozorováním zvěře i lokálního ptactva. Vždy záleží pouze na vás, jaký zážitek si chcete odnést, díky mobilnímu safari a přejezdům vám zajistí opravdu cokoliv. Za zmínku rozhodně stojí i poznávání malých vesniček s obyvateli, již jsou milí a přívětiví a rádi vás uvítají na společném posezení u jídla. Vychutnat si atmosféru safari – Afrika, ochutnat zdejší nápoje, jídla a sledovat kulturní dění je nevídaným zážitkem!

Místní jako průvodci

Za celým projektem stojí zkušený manželský pár, jenž vás vezme třeba k rozsáhlé říční deltě na severu země. Okavango Delta má široké travnaté pláně obydlené řadou exotických živočichů. Zavítat smíte též na solné pláně ležící uprostřed vyschlé savany. Součástí Botswany je národní park Nxai Pan a kam se jezdí nejraději, je pak rezervace Linyanti nebo Národní park Chobe, kde se koncentruje největší zastoupení zvěře a během návštěvy vás určitě nemine stádo slonů, žirafy a zebry. A opomenout nelze věhlasné Viktoriiny vodopády nacházející se na řece Zambezi. To vše a mnohem víc vás čeká, pokud vyměníte lehátko u bazénu za pořádné dobrodružství.

Podobné články