Invalidní vozík jako pomocník pro handicapované

Jsme-li zdraví, často si neuvědomujeme, jak velký benefit jsme dostali do vínku. Ačkoli si při všech příležitostech a oslavách přejeme hodně zdraví, ne všichni si uvědomují, že se nejedná o klišé, ale o skutečně nejdůležitější věc na světě. Považujeme za přirozené, že máme obě končetiny, můžeme si kamkoli zajít, cokoli si podat nebo si z radosti vyskočit do výšky.

Jestliže se narodíme s handicapem, budeme jej bezesporu vnímat jinak, než když nám vstoupí do života za plného zdraví. V tomto případě velmi utrpí naše psychická stránka a čeká nás nutnost naučit se žít zcela jiným způsobem než doposud. Gratulujte si, pokud se vás tyto řádky netýkají!

Bezpečně a pohodlně do terénu

Dnes již naštěstí handicapovaný jedinec nemusí zůstat celé dny v křesle nebo na lůžku. Vývoj zdravotních pomůcek se posunuje mílovým krokem kupředu a poskytuje tak chorým možnost zůstat začleněn ve společenském životě a především si zachovat určitou míru soběstačnosti. Se zvyšující se dokonalostí zdravotních pomůcek se stupňují i příležitosti zdravotně postižených.

Nejvíce poptávaným zbožím samozřejmě zůstávají invalidní vozíky. Už se ale zdaleka neomezují pouze na neobratná křesílka s rozvrzanými kolečky, jaká známe z nemocničních zařízení.

Plnohodnotný život s invalidním skútrem

Vozík pro invalidy lze pořídit v mechanické i elektrické verzi. Elektrický invalidní vozík se jednoduše ovládá a přináší svému uživateli opravdový komfort. Mechanický vozík je naopak skvělým pomocníkem pro handicapované, kteří si chtějí zachovat co největší sílu v horních končetinách.

Naprostou jedničkou mezi zdravotními pomůckami určenými k přesunu postiženého je invalidní skútr. V závislosti na hmotnosti jedince a terénu, který nejčastěji k jízdě využívá, si klient vybírá skútr se třemi nebo čtyřmi koly.

S moderní technologií do nových začátků

Všechny zmíněné varianty mají množství specifik a parametrů, díky nimž si každý může zvolit to nejvhodnější řešení. Zakoupit si lze jak nové, tak použité invalidní vozíky a skútry. Ve specializovaných prodejnách vám zkušený personál ochotně poradí. Než se rozhodnete pro koupi vybraného produktu, můžete si jej na nějaký čas vypůjčit a vyzkoušet si všechny jeho funkce.

Podobné články