Investice do podílových fondů Davida Rusňáka

Přemýšlíte kam investovat peníze? Kroutíte hlavou nad fondy s myšlenkou, že na to prostě nemáte? Není to tak úplně pravda. Do podílových fondů DRFG lze investovat již od 500 korun. Jste-li konzervativnější a přejete si stabilní investici, u DRFG tuto možnost naleznete. Stejně tak je možné mírně riskovat a těšit se z vyššího výnosu.

V České republice nám jsou běžně známé stavební spoření, spořicí účty a různé typy penzijního spoření. To nejsou však jediné možnosti, kam vložit své peníze tak, aby vydělávaly. Nabízí se investice do podílových fondů, kterých bohužel využívá pouze pětina Čechů.

Strach z investování nás brzdí

Investování stále ještě nevěříme tak, jak bychom mohli. Pořád se ještě bojíme, že proděláme. V oblasti investování do fondů je však možné zvolit takovou strategii, abychom se o své peníze nemuseli bát. Lze investovat konzervativně a navíc se přitom těšit z výnosu.

Mezi stabilní konzervativní investice řadíme dluhopisové fondy a fondy peněžního trhu skupiny Davida Rusňáka. U těch druhých se investuje do státních půjček, které mají splatnost do jednoho roku. Bohužel kvůli nízkým úrokovým sazbám jsou výnosy z těchto investic velmi nízké a jejich oblíbenost se snižuje.

Druhým typem konzervativních investic jsou dluhopisové fondy. Zde se investuje do státních dluhopisů vyspělých zemí. I tady je však výnos poměrně nízký. Vyšších výnosů lze dosáhnout ve fondech nakupujících korporátní dluhopisy. Podle míry rizika a zhodnocení se tyto fondy značí A (nejlepší) až D (nejhorší). Při konzervativní investici do méně rizikových fondů dosáhnete příjemného zhodnocení BBB.

Kombinace investičních nástrojů zajistí vyšší výnosy

Podle odborníků investiční skupiny Davida Rusňáka se i v konzervativních fondech kombinují investiční strategie. Investuje se jak do státních dluhopisů vyvinutých zemí, tak i do těch firemních. I v konzervativních fondech lze nalézt malou složku akcií. Právě díky vyvážené investiční strategii je možné dosáhnout mnohem vyšších výnosů a stále si udržet nízkou míru rizika. Aktuality od společnosti DRFG najdete zde: http://drfg-aktuality.cz/.

Podobné články