Jak vybírat herní PC sestavy?

Drtivá většina lidí dnes upřednostňuje lehké notebooky, které je možné vzít si kamkoliv s sebou. Pro hráče však platí přesný opak. Upřednostňují stolní počítače, které lze snadno upgradovat a přizpůsobovat vlastním potřebám. Do malého notebooku by se nevměstnalo všechno, co hráč potřebuje. Počítač je totiž základ, doplnit ho musí také reproduktory, pořádný monitor, herní periferie, pohodlné křeslo a mnoho dalšího.

Na co si dát největší pozor, když vybíráte herní počítače? Všechny komponenty by měly být kvalitní, ovšem na některých záleží více než na jiných.

Důležité komponenty herních PC

Procesor/CPU: Moderní hry vyžadují velký výpočetní výkon, proto je u herního počítače nutné hledět na typ procesoru. Jestli to bude Intel, nebo AMD, nehraje až takovou roli, prostě a jednoduše musí být hlavně výkonný.

Grafická karta/GPU: Žádná integrovaná, ale hezky samostatná! Grafická karta má výrazný vliv na kvalitu hraní, lepší karta znamená nižší latenci a plynulejší obraz. Výkonná grafická karta je užitečná také v případě, že se chystáte pracovat s videem a grafikou.

Chlazení: Výkonný procesor a grafická karta se zahřívají, proto je nutné se poohlédnout po dobrém chlazení. Ideální variantou je chlazení kapalinou.

Paměť/RAM: Čím více paměti RAM máte, tím více věcí je váš počítač schopen dělat současně. Pro hraní je dnes nutností aspoň 8 GB, lepší je 16 GB.

Rychlý disk: U vnitřního úložiště není ani tak důležitá kapacita jako spíš rychlost. Zapomeňte na zastaralé HDD, pro herní počítač chtějte SSD. Tyto disky jsou mnohonásobně rychlejší, přináší rychlejší spuštění systému, nižší spotřebu a nižší hluk.

Kolik stojí herní PC?

Tolik, kolik jste ochotní investovat. Seženete herní PC sestavy za deset tisíc i za třicet tisíc. Můžete si je také nechat sestavit na míru. Možnost přizpůsobit herní PC sestavu na míru nabízí třeba na Herni-pc-sestavy.cz.

Podobné články