Sady koncových měrek pořídíte na Meridla.cz

Koncové měrky slouží k přesnému nastavení měřidel. Aby měřila správně, je třeba je nastavit a čas od času nastavení ověřit – právě pomocí koncových měrek. Kde tyto měrky pořídit, čím se od sebe liší a podle čeho je vybrat?

Koncové měrky uvidíte i pod názvy Johanssonovy měrky, základní měrky a Johanssonky. Jde o malé destičky, dalo by se říct hranoly, které jsou typicky prodávané v sadách. Tím, že je skládáte k sobě, si sestavujete různé rozměry, jež potřebujete zkontrolovat.

Koncové měrky pro různé účely

Měrky se využívají v laboratořích i dílnách, podle toho, jaké sháníte, se dělí do celkem čtyř tříd. Nejpřesnější jsou měrky ze třídy kalibrační (označována AA, 00, K), dále máme měrky etalonové (A, 0), kontrolní (B, 1) a dílenské (2, C). Dílenská třída má nejnižší přesnost, i tak jsou však stále vysoce přesné.

Podle účelu je vhodné si vybírat i materiál koncových měrek. Tradičně se vyrábí měrky keramické, tvrdokovové a ocelové. Rozdíl je v ceně i vlastnostech. Keramické měrky bývají až desetkrát odolnější vůči otěru než ocelové.

Metrické, palcové, dlouhé i krátké

Tím však různé typy koncových měrek nekončí. Na výběr jsou úhlové nebo přímé měrky, dlouhé a krátké, potom i speciální koncové měrky. Liší se i počet měrek v sadě. Například v e-shopu Měřidla.cz zakoupíte sady s 31, 87 nebo 103 díly. Měrky se samozřejmě prodávají i samostatně pro případ, že by se vám nějaká měrka ztratila, rozbila apod.

Na Měřidla.cz zakoupíte všechny sady koncových měrek za velmi příznivé ceny. Jelikož jsou skladem, krátké dodací lhůty vás příjemně překvapí. Je možné dodat je včetně kalibračních listů z akreditované laboratoře.

Na Měřidla.cz zakoupíte celou řadu potřeb pro přesnou výrobu a kontrolu rozměrů. Kromě koncových měrek prodávají také kalibry, měřidla. Všechny výrobky jsou vybírány pečlivě, mají dlouhou životnost a vysokou kvalitu.

Podobné články