Ubytování u Máchova jezera: Příjemné chatky i penziony

Zvažujete letos dovolenou strávit raději v tuzemsku? Doba je nejistá, koronavirus sice ustupuje, ale doma je doma. Pak máme pro vás zajímavý tip. Máchovo jezero je příjemným místem pro každého, kdo miluje vodní sporty, koupání a turistiku. Co všechno tu na vás čeká?

Lodní doprava na Máchovu jezeru

K Máchovu jezeru chodíval už český básník Karel Hynek Mácha, po kterém tento rybník dostal své druhé jméno. Jeho původní název totiž zněl Velký rybník nebo Velký Dokeský rybník. Nechal ho založit římský císař Karel IV. už ve 14. století. Dnes tato oblast slouží k rekreování. Na jezeře je dokonce provozována lodní doprava, je tu možnost svézt se parníkem po trase Doksy – Staré Splavy – Borný – Valdštejnská plovárna – Doksy. Linka je v provozu hlavně v době letních prázdnin a plavba zabere asi 75 minut.

Ubytování v chatkách, penzionech i hotelích

Severní a severovýchodní strana jezera jsou centrem ubytování. Najdete tu kempy, hotely, penziony, kde je možné si zamluvit bydlení, abyste mohli strávit svou dovolenou ve zdejším kraji. Ten přeje nejen příjemnému koupání, ale také rybaření a turistice a na svých kolech mohou do okolí vyrazit také cyklisté. Chatky Máchovo jezero nabízejí příjemný komfort pro nenáročné návštěvníky, kterým luxusně vybavené hotely nic neříkají a kteří dávají přednost jednoduchému a klidnému ubytování v kempu. Není nad to si večer u ohně opéct špekáčky nebo si zahrát na kytaru a zazpívat trampské písničky.

Na Bezděz i po naučných stezkách

Ve vzdálenosti asi deset kilometrů od jezera se nachází hrad Bezděz, který je častým cílem výletníků. S dětmi je možné vyrazit na jednu ze zdejších naučných stezek a kochat se krásnou přírodou, které nabízí Máchovo jezero. Chatky pak večer poskytnou unaveným turistům klidný přístřešek a místo na spaní a k odpočinku. K občerstvení je možné využít některou z místních restaurací.

Podobné články