Jak vyčistit tapety?

Tapety jsou skvělým prvkem bytového designu. Snadno si tak pokoj můžete proměnit v džungli, zámek, nebo třeba v prostor velkoměsta. Někdy se ale stane, že je potřeba je vyčistit. Jak na to? 

Dokonalá místnost

Fotoobrazy na plátně, tapety, ale i další tiskařské výrobky, se rozhodně řadí mezi přední prvky moderního bytového designu. Fototapety umožňují vytisknout libovolný motiv. Vaše místnost tak nemusí představovat nudu a šeď, ale přesně to, co máte nejraději. Dětský pokoj se tak může proměnit v sídlo v Bradavicích, ložnice zase v tropický ráj. Tapety nám dovolí popustit uzdu své představivosti a vnést do domácnosti něco, co nás vystihuje. 

Když se stane nehoda

Někdy se ale stane, že i přes veškerou péči a opatrnost se nám „podaří“ tapety ušpinit. Skvrna je o to méně příjemná, když se vyskytne na nějakém místě, které jde přímo vidět. Stále ale existuje mnoho možností, jak si poradit. Není třeba tapety ze zdi sundat. Pouze musíte dodržet správný postup při čištění. 

Čistíme škrobem

Pokud nemáte přípravek pro čištění tapet, nevadí. Docela dobře si poradíte i s tím, co máte doma. Stačí vám totiž smíchat několik kapek vody a škrob. Výsledek by měl být docela hustý. Vzniklá směs by rozhodně neměla po tapetě stékat! A jak vlastně tapetu vyčistíte? Snadno! Směs naneste na místo, kde se nečistota objevila. Takto ji ponechejte až do úplného vyschnutí. Když již nános zaschne a bude možné jej odstranit, postupujte opatrně. Pomocí starého zubního kartáčku se postarejte o to, aby nechtěná špína zmizela. Musíte ale čistit velmi pomalu, abyste nepoškodili samotnou tapetu. 

Pro vyčištění tapet vám poslouží i obyčejný škrob, ze kterého vytvoříte čisticí pastu. Musíte si však dát pozor, abyste nepoužili příliš mnoho vody, a aby směs po tapetě nestékala. Po zaschnutí škrobového čističe je vaše tapeta zase jako nová.

Podobné články