Nové byty v Butovicích nabídnou klidné bydlení

Bydlet v Praze je pro mnohé sen. Je tu dostatek pracovních příležitostí a možností, jak trávit svůj volný čas v případě, že milujete návštěvy divadla, kin či jen si tak posedět v restauraci u dobrého jídla. Abyste však v hlavním městě mohli bydlet, potřebujete byt. Můžete si ho pronajmout, nebo jít raději do hypotéky a nový byt si pořídit svůj vlastní. Například v Praze Butovicích vzniká projekt luxusních bytů. Což takhle si koupit některý  z nich?

Historické Butovice lákají k bydlení 

V Praze 5 ve čtvrti Jinonice najdete velice příjemnou místní část zvanou Butovice. Dříve byla samostatnou obcí s dlouhou historií, jež sahá až do 11. století. Není proto divu, že zde najdete také historické památky, jakými jsou kostel sv. Vavřince v románském slohu a zbytky slovanského osídlení, které je dodnes patrné, a vede k němu žlutá turistická značka. Butovice vybízejí k tomu, aby byly využity i pro klidné bydlení. I proto zde vznikl projekt, který nabízí nové byty Butovice.

Moderní byty s luxusním vybavením

Výhodou Butovic je také snadná dostupnost centra Prahy, a to místní veřejnou dopravou – autobusy i metrem. Od stanice metra Jinonice do Butovic trvá cesta asi 15 minut. Byty Butovice jsou ideálním místem pro život rodin s dětmi. Ty tu mohou navštěvovat Waldorfskou školu, hotelovou školu, gymnázium a střední technickou školu. Okolí Butovic svádí k tomu, aby bylo pěšky nebo na kole prozkoumáno. Jsou tu totiž krasové jevy, podmořská sopka a naučná stezka, která seznamuje se zdejšími zajímavostmi.

Na území Butovic se nachází také Přírodní park Prokopské a Dalejské údolí, který je geologicky významný především výskytem zkamenělin. Zajímavé jsou také bývalé lomy. Všechna tato místa mohou být cílem nedělních rodinných výprav za poznáním okolí Butovic, z nichž se rodina vrátí do svého příjemného bytu v Butovicích.

Podobné články