Distribuce DRFG má za sebou úspěšné období

Ředitel distribuce DRFG Břetislav Hrabě má po změnách v akcionářské struktuře v roce 2019 kromě obchodu pod sebou také marketingové oddělení. Podle jeho slov je obchodní, a především akviziční oddělení pro investiční skupinu DRFG Davida Rusňáka naprosto zásadní. Uplynulé období bylo pro distribuci velmi úspěšné.

Distribuce vznikla v roce 2014 a DRFG Davida Rusňáka klientům začala nabízet prospektované dluhopisy v neveřejné nabídce. Dalším krokem bylo založení dluhopisového fondu, který naplnili kapitálem, ale po dvou letech jej strategicky uzavřeli, aby klienti odešli se ziskem. Většina z nich později investovala prostředky do nově zřízeného nemovitostního fondu. Na ten má skupina přímý vliv, právě narozdíl od dluhopisů.

DRFG vytváří silnou finanční distribuci

DRFG už od svého založení vytváří a dále také posiluje svou interní finanční distribuci. Zaklad pro ni položili v roce 2013, kdy Českou národní banku požádali o licenci investičního zprostředkovatele, do portfolia pak přidali také obchodníka s cennými papíry a v roce 2016 začali s akvizicemi finančně poradenských firem. Dnes se bez diskuzí ukazuje, že DRFG seriózní a dobře fungují investiční skupina, která svým klientům vydělává peníze, rozhodně se tedy nejedná o letadlo.

Klienty zajímá především výnos, tolik už je nezajímá nezávislost finančních produktů, myslí si Břetislav Hrabě a jeho slova potvrzují také recenze na různých finančně-poradenských webech. Distribuce skupiny DRFG proto řeší vlastní produkty, což je podle Hraběte méně rizikové a zároveň dokáží lépe předpovídat jejich budoucí vývoj. Skupina proto nyní prodává kombinace investic od chvíle, kdy projekt kupují ve formě dluhopisů, až po jejich prodej, kdy převádějí například do nemovitostního fondu.

Podobné články