Obuv a haleny pro zdravotní sestry

Zdravotní sestry jsou během svého pracovního dne vystaveny mnoha rizikům a potřebují správnou obuv, která je ochrání před zraněními a zdravotními problémy. Správná obuv by měla být pohodlná, odolná a snadno udržovatelná, aby sestry mohly bez větší námahy pracovat po celý den. Jaká je nabídka zdravotnického pracovního oblečení na trhu?

Vlastnosti zdravotnické obuvi

Jedním z klíčových faktorů při výběru obuvi pro zdravotní sestry je pohodlí. Ty tráví většinu svého pracovního dne na nohou, proto je důležité, aby měly obuv, která je praktická, pohodlná a snižuje riziko bolesti zad a kloubů. Tím přispívá k omezení vzniku úrazů.

Zdravotní sestry pracují s mnoha různými druhy tekutin a také s nečistotami, proto je důležité mít odolnou a snadno udržovatelnou obuv. Měla by být vyrobena z voděodolného materiálu a snadno omyvatelná.

Zdravotnická obuv by měla být dostatečně pevná a odolná proti opotřebení, aby vydržela dlouhodobé používání. Antistatická obuv je důležitá pro ty zdravotní sestry, které se pohybují v blízkosti citlivých přístrojů, protože ochraňuje před elektrostatickými výboji.

Sesterské haleny pro zdravotníky

Běžnou součástí pracovního oblečení pro zdravotníky jsou sesterské haleny. Dávno už neplatí, že musejí být pouze v bílé barvě. V dnešní době se dává přednost větší barevnosti. Volba vhodné barvy obvykle záleží na konkrétním pracoviště a zaměstnavateli. 

V nabídce jsou haleny a tuniky v jemných pastelových barvách i s květinovými vzory. Jejich střih je navržený tak, aby se v nich sestry cítily pohodlně. Vždy je však nutné vybrat správnou velikost. Nechybějí nezbytné kapsy pro drobnosti.

Toto oblečení doplňují nejčastěji kalhoty. Praktické jsou ty v pase do gumy a z materiálu, jenž obsahuje i bavlnu i elastan. Díky přírodní bavlně jsou prodyšné a elastan zajišťuje pružnost.

Podobné články