Výhod oproti klasice mají elektronické cigarety více než dost

Úplně zdravé cigarety neexistují, ale je pravda, že ty elektronické k tomu nemají daleko. Na druhou stranu klasické kuřivo by mělo patřit do kategorie jedů. Už jen z toho důvodu je mnohem rozumnější vapovat než kouřit.

Při kouření tabáku se organismus ohromně opotřebovává

Tabák vypadá docela neškodně. Když nehoří, tak dokonce i docela pěkně voní. Jenže se jedná o nebezpečnou drogu, která dokáže lidské zdraví pořádně zdevastovat, zvláště, když se inhaluje. Během hoření totiž vznikají navíc látky, jako jsou dehet a benzen, které dokáží organismus poškodit maximální měrou, zvláště, když se do těla dostávají v pravidelných intervalech.

Elektronické cigarety fungují na zcela jiném principu. Nezapalují se, ale probíhá u nich pouze zahřívání náplně. Žádné výše zmíněné jedy tudíž do sebe nemůže člověk během vapování dostat.

Elektronické cigarety a hospody

Nejvíce milovníků tabáku přestalo se svým zlozvykem v den, kdy začal platit zákaz kouření v hospodách. Jelikož Češi jsou národem pivařů a tento chutný mok šmakuje nejlépe právě v hospodě, jedná se o docela logickou reakci.

V restauračních zařízeních se tedy inhalovat tabák nesmí, nicméně vapování má zelenou. Dým z elektronické cigarety totiž není nebezpečný a nedělá z lidí pasivní kuřáky. Rovněž nehrozí ani případné načichnutí oblečení, což byl v případě cigaretového kouře vždy velký problém.

O jednorázové verze je velký zájem

O e-cigaretách se někdy traduje, že jsou moc drahé, a navíc je nutné si neustále dokupovat nové náplně, což se taky prodraží.

Tyto typy mohou stát někdy relativně velké peníze. Pokud si to člověk všechno pořádně spočítá, tak zjistí, že elektronické kuřivo pořád vyjde mnohem lépe než to tradiční, nemluvě o zdraví.

Navíc je možné si pořídit i jednorázovou elektronickou cigaretu HQD, která je o dost levnější. Dá se koupit v mnoha chuťových variantách, a jakmile jí dojde náplň, prostě se vyhodí do koše. Není nutné ji dobíjet či měnit náplň. Takovýto druh cigaret je možné si pořídit v e-shopu HQD.cz.

Podobné články