Pohoda v pracovních oděvech

Některé činnosti vyžadují speciální pracovní oblečení. Dobře poslouží nejen proti ušpinění, ale hlavně zajistí vyšší bezpečnost. Pracovní oděvy vás během práce ochrání, ovšem nejprve si před jejich koupí projděte, vůči čemu chrání a v jakých provozech se používají.

Připravenost na práci v provozu

Na potřebu zvýšené ochrany většinou upozorní už z dálky výrazná pracovní přilba na hlavě, které si každý všimne díky jejím výrazným barvám. Jejím smyslem ale samozřejmě je zabránění nejhorším úrazům hlavy. Kdo se rád ukazuje ve vyzývavých módních šatech, toho určitě nedojme design pracovní kombinézy. Ano, nejde tolik o vzhled, ale hlavně o využití během práce v různých oborech. Oblečení se nesmí hned poničit a má ochránit v mnoha situacích.  

Dávejte pozor na ruce!

Už ve svém dětství jste slýchali, kam se přísně zakazuje strkat ruce? Nebezpečí číhá takřka všude. Jestliže pracujete v prostředí, kde více riskujete, nikdy nezapomeňte na správný druh ochrany. Pracovní rukavice vyberete z mnoha druhů. Chemické se postarají o ochranu, když manipulujete s nebezpečnými látkami. Agresivní materiály mohou ihned poškodit vaši kůži, tady se určitě nevyhnete chemicky odolným rukavicím. Svářecí a tepelně odolné oceníte při práci v různých provozech, protože zvládnou odolávat extrémním teplotám – ať už vysokým, nebo nízkým. Hojně používané jednorázové gumové spatříte například u chirurgů, kosmetiček, kadeřnic i v potravinářství. Dielektrické slouží jako ochrana proti elektrickým výbojům. Vybírají se podle rozsahu napětí. Zde hleďte na kvalitu, protože jen tak se na ně lze spolehnout. Kvalitní textilní rukavice musí být z dobrého materiálu, abyste se cítili pohodlně. Především byste se měli zaměřit na možnost dobrého uchopení, důležitého například v jemném strojírenství. Vyrábějí se bavlněné, nylonové nebo polyesterové modely.

Podobné články