Profesionální překladatel je opravdu lepší než Google překladač

V dnešním globálním světě je naprosto normální, že potřebujete každou chvíli něco přeložit. Většina z nás sice angličtinu na nějaké úrovni ovládá, ale bez Google překladače to nedáváme.

Google překladač není dobré řešení. Je to jen strojový překlad a je více než kostrbatý. Je schopný vám nasázet několik slov v nesmyslném tvaru za sebe a vůbec mu to nepřijde divné. Vy si toho taky nevšimnete, pokud překládáte do jazyka, který moc neovládáte. Ale jen si zkuste přeložit něco z libovolné řeči do češtiny. Sami poznáte praktiky Googlu.

Nechceme vás poštvat proti Google překladači, jen vám chceme vysvětlit, že není zbytečné utrácet za profesionální překlady a tlumočení. Obzvlášť pokud potřebujete přeložit firemní web či důležitý dokument.

Neznáte všechny obory

Možná umíte cizí jazyk docela dobře, ale pravděpodobně se tolik nevyznáte v tamní kultuře. Profesionální překladatelé ano a tím jsou schopní některé věci překládat lépe. Podobně je to s technickou formou jazyka či odbornými překlady. Překladatelská agentura jakou je například známá česká firma Presto.cz zaměstnává mnoho překladatelů, a tak vždy najdou takového, který vyhovuje vašim potřebám.

Kolik to bude stát?

Některé firmy si účtují po slovech, jiné po normostranách. Většina vám prostě odhadne celkovou cenu za daný projekt. Samozřejmě je to dražší, než kdybyste zaplatili své kamarádce, která přece angličtinu ovládá vcelku dobře. Překladatelská agentura má ovšem zkušenosti, které vaší kamarádce chybí.

Jak si vybrat dobrou překladatelskou firmu?

Zajímejte se o čas. Překlad chvíli trvá, ale pokud vám společnost odpoví na poptávku do půl hodinky, jasně poznáte, že se svým zákazníkům poctivě věnují. Zmiňovaná agentura Presto nabízí také expresní překlady, což je dobrá ukázka toho, že to jde i rychle. Bude vás to však stát o něco více.

Dalším hlediskem pro výběr může být počet překladatelů a překládané jazyky, cena a reference. Když uvidíte, že firma překládá pro Českou spořitelnu, O2, Tchibo, Siemens nebo Ministerstvo průmyslu a obchodu (reference agentury Presto), je jasné, že tady se jedná o kvalitu.

Podobné články