Dů jů spík…?

Od nepaměti mám problém s angličtinou. Je to jazyk, který mi prostě nejde a zároveň je tolik potřebný. Vyzkoušela jsem již různé hodiny v jazykových kurzech, školách, dokonce i prázdninových pobytech, zkusila jsem i soukromé doučování… Pochopím gramatiku, ale prostě nejsem schopna ze sebe vypravit ani slovo.

Nedávno jsem se viděla s kamarádkou, která měla stejný problém, o to víc mě překvapilo, když bez problému poradila ztracenému turistovi s cestou. Zajímalo mě, jak to proboha dokázala?!

Rozmluvíme vás anglicky

Slova, která jsou mottem neziskové organizace ENGLISHstay. Právě jejich pobytový kurz angličtiny zmíněná kamarádka vyzkoušela. Jednalo se o týden strávený ve společnosti rodilého mluvčího, kde je na programu 70 hodin výuky angličtiny, při kterých se jednotliví lektoři střídají, a student se seznámí s několika různými přízvuky.

„Jasně, takže tisíc hodin v lavici, kde ze sebe nevypotím absolutně nic“, bylo mojí téměř okamžitou reakcí. Kamarádka mě vyvedla z omylu. ENGLISHstay funguje na jiném principu. Žádné zkoušení, žádné tabule, žádné lavice… prostě si každý zvolí téma, kterému se chce věnovat a pak si o něm u kávy povídá s lektorem, případně se můžete jít projít…

Daleké cestování

Další výhodou, kterou mi kamarádka pověděla, je umístění. Klasické kurzy angličtiny s rodilým mluvčím jsou běžně v zahraničí. Což někoho, jako jsem já (neumím anglicky) odrazuje. Vždy si říkám, co budu dělat, když se něco stane, cokoliv. Intenzivní kurz angličtiny od ENGLISHstay je umístěný v České republice. Máte tedy jistotu, že v případě nutnosti se o sebe zvládnete postarat i sami.

Zbytek našeho setkání se točil kolem zážitků, které kamarádka nasbírala při pobytu s výukou angličtiny. Její nadšení z pohodové atmosféry, příjemných lektorů a hlavně zvládnutého jazyka je nakažlivé. Na webu ENGLISHstay si každý vybere kurz podle svých znalostí.

Podobné články