Rektifikační terče udělají s terasou zázraky

Pokud nemáte úplně ideálně rovný podklad terasy či jejích částí, požadujete realizaci terasy jako zvýšené místo nebo potřebujete vytvořit ten správný spád, ideální volbou je použití rektifikačních terčů.

V dnešní době je terasa velmi žádaným doplňkem každého domu, vily či bytu. Terasa nám zvětšuje obytný prostor, umožňuje nám trávit více času na čerstvém vzduchu a u rodinného domu je jakýmsi přechodem do zahradní části. Materiál terasy může být dlažba, dřevo nebo kompozit. Nejvíce požadovaným materiálem je samozřejmě dřevo.

Lokalita pro umístění terasy je důležitá

Po výběru vhodné lokace pro umístění terasy a základní úpravě terénu z hlediska podkladu často zjistíme, že náš terén nebo jeho část není dostatečně rovný. Jindy je naopak potřeba vybudovat dostatečný spád od domu tak, aby se voda z terasy nesvažovala směrem ke stavbě. A někdo požaduje realizaci terasy jako vyvýšené části na zahradě.

V tuto chvíli obvykle začínáme uvažovat, je-li stavba terasy tím správným řešením. Optimálním a funkčním řešením jsou rektifikační terče. Pokud tyto malé zázraky vložíte mezi podkladovou část a samotný materiál terasy (dřevěná prkna, dlažba) dosáhnete požadovaného vyrovnání podkladu, nastavení vhodné svažitosti či vytvoříte potřebné vyvýšení terasy. Rektifikační terče jsou vyráběny v několika výškových provedeních, můžete je tedy efektivně kombinovat.

Rektifikační terče mají i další kladné vlastnosti

Kromě základní funkce vyrovnání povrchu či tvorby sklonu mají terče pod terasu další kladné užitné vlastnosti pro vaši terasu. Tím, že jsou instalovány, vytvoří vzdušný meziprostor mezi podkladem a materiálem terasy, čímž výrazně prodlužují její životnost a délku plně funkčního období. V otevřeném meziprostoru dobře odtéká voda, terasa je odvětrána a nedochází k zadržování vlhkosti a následnému poškození dřeva hnilobou.

Rozumné je tedy zvážit instalaci terčů s rektifikací i z tohoto hlediska. Navíc jsou odolné proti různým klimatickým podmínkám a recyklovaný plast unese i velkou zátěž.

Kvalita terčů je důležitá

Při instalaci rektifikačních terčů je potřeba vybrat ze dvou základních druhů dle materiálu terasy. Prvním typem je rektifikace pod dlažbu a druhá varianta se užívá pro terasová prkna (dřevo). V neposlední řadě dbáme na výběr vhodného dodavatele, který nám s výběrem vhodného materiálu a potřebného příslušenství poradí. Zkušený prodejce Gardina.cz má nejen mnohaleté zkušenosti v oboru, ale také desítky realizovaných teras, které jsou tou nejlepší referencí.

Podobné články