Skladujte efektivně a ekologicky! S moderními plastovými paletami a skládacími kontejnery!

Moderní logistika je v první řadě ekologická, tedy maximálně šetrná k životnímu prostředí. Lídrem na trhu v tomto segmentu rozhodně je renomovaná společnost Schoeller Allibert, která více než pět dekád vyvíjí, navrhuje a vyrábí plně recyklovatelné plastové obaly, které nacházejí své využití v širokém spektru oborů v čele se zemědělstvím, průmyslovou výrobou, automobilovým průmyslem, potravinářstvím, nápojovým průmyslem a poolingovými službami.

V portfoliu společnosti Schoeller Allibert najdete všechny typy kontejnerů (skládací, pevné paletové, IBC) a přepravek (skládací, stohovatelné a nápojové) stejně jako plastové palety a paletové vozíky. Ve všech případech se jedná o velmi lehké obaly s vysokou nosností, které pojmou i velmi těžký náklad. K tomu odolné a s dlouhou životností, což jsou v součtu parametry, které snižují objem odpadu a tím zároveň zvyšují efektivitu a s ní související ziskovost daného subjektu. Buďme ale konkrétní.

Zaměřeno na plastové palety

Jedněmi z nejvíce využívaných jsou plně recyklovatelné plastové palety vyráběné ve standardních rozměrech, a tudíž plně kompatibilní s dalšími kontejnery a boxy. V nabídce najdete tři varianty plastových palet – light, medium a heavy, lišící se od sebe svou nosností.

Plastové versus dřevěné palety

Plastové palety, které nacházejí své využití v logistice, skladech, maloobchodě i farmaceutickém průmyslu, ve srovnání s paletami dřevěnými disponují řadou výhod. V první řadě je plastová paleta odolnější a s minimálními nároky na údržbu. Po použití je v podstatě postačí jen vymýt.

Lehká a robustní zároveň

I přesto, že je velmi lehká, disponuje velmi vysokou nosností, což umožňuje její využití například i v letecké přepravě. Plastová paleta se vám také ve srovnání s paletou dřevěnou jen tak nerozbije. Je zkrátka mnohem odolnější.

Zaměřeno na skládací paletové kontejnery

Ve skladu stejně jako v průmyslové a automobilové výrobě ovšem mají své místo i skládací paletové kontejnery. Jejich hlavní výhodou je opět jejich nízká hmotnost v kombinaci s vysokou nosností. V modelu Magnum optimum robustní konstrukce převezete i náklad o hmotnosti 750 kg.

Využijte své skladovací prostory na maximum

Praktické ovšem jsou i stohovatelné vlastnosti těchto kontejnerů, které zase umožňují využití skladovacích prostor do posledního cm². A protože skládací paletový kontejner i snadno složíte, bude vám v případě jeho nepoužívání ve skladu zabírat minimum místa.

Odolné vůči větru i dešti

Další výhodou skládacích paletových kontejnerů je jejich odolnost vůči klimatologickým jevům. Odolají větru, sněhu i dešti, což umožňuje jejich využití nejen ve vnitřních, ale i venkovních prostorách. Ideální jsou díky své lehké váze a robustní konstrukci jsou vhodné i při přepravě na moři.

Podobné články