Tip na nezapomenutelnou dovolenou na Pálavě: penzion Florián

Máte rádi Moravu, víno, krásnou přírodu, klid a milé lidi? Pokud ano, určitě si zamiřte Pálavu! Je to jeden z nejoblíbenějších regionů České republiky pro trávení dovolené. Jestliže letošní léto zůstáváte v Čechách, je Pálava na jižní Moravě dokonalým místem, kde si odpočinete, načerpáte novou energii, odbouráte stres a zažijete krásné chvíle. A my pro vás máme jeden konkrétní tip!

Obec Pavlov si zamilujete

Místem, kde můžete strávit poklidnou dovolenou, je obec Pavlov. Najdete ho na úpatí Pálavských vrchů na břehu známé vodní nádrže Nové Mlýny, přibližně 8 kilometrů od Mikulova. Obec je známá pěstováním vína, kterému se tu daří už od 17. století. V současné době je Pavlov chráněnou vesnickou památkovou rezervací, za což se zasloužila místní lidová architektura.

Poměrně novým magnetem v Pavlově je místní archeologické muzeum Archeopark Pavlov, vybudovaný pod zemí přímo na místě naleziště. Najdete tu kosti mamutů, sídliště paleolitických lovců a mnohé další zajímavé exponáty.

Pavlov si projdete během chvilky, ale je to skvělé místo pro podnikání výletů. Stačí vyjet na kolo a objevovat krásy okolí. Zajet můžete do Mikulova nebo si udělat celodenní výlet k přehradě, kde o vodní radovánky není nouze. Už hledáte ubytování Pavlov? Níže přinášíme jeden tip!

Do stylové vesničky patří stylové ubytování

K dokonalé dovolené si musíte vybrat ubytování, ve kterém vám bude dobře. My o jednom takovém místě víme, a to přímo v Pavlově. Právě tady stojí krásný penzion Florián, který má vše, co má správný moravský penzion mít. Penzion Pavlov nabízí pěkné pokoje, restauraci, kde se velmi dobře najíte, i zahradu, ve které můžete trávit příjmené chvilky klidu u skleničky dobrého vína. A když jsme u toho vína, přímo v penzionu se nachází sklepní vinárna. Co víc byste si ještě mohli přát?

Podobné články