Topení dřevem je stále oblíbené

Vytápění domu lze vyřešit v dnešní době různě. Stále více lidí se vrací k osvědčenému a tradičnímu dřevu. Krbová kamna, krby a kotle na dřevo se stávají běžnou součástí rodinných domů a dalších staveb. Jde totiž o vytápění nejen ekonomické, ale i ekologické. Navíc praskání dřeva v krbu nic nenahradí, teplo jdoucí z hořícího dřeva je jedinečné a atmosféra nenapodobitelná. Otázkou zůstává, kde najít výhodný prodej palivového dřeva, pokud nemáme vlastní zdroj?

Dřevo tvrdé nebo měkké? Které zvolit?

Ujasněte si, jaké palivové dřevo na topení vlastně požadujete. Chcete tvrdé, dlouho hořící dřevo s vysokou výhřevností? Sice si za něj trochu připlatíte, ale nejde o žádné astronomické částky. Nejčastěji se využívá tvrdé bukové dřevo. Je-li pro vás cena směrodatná, vsaďte na měkčí dřeviny. Prodej palivového dřeva nabízí borovici nebo smrk.

Praktická doprava na paletách

Jak pořídit nejvýhodněji? Zvolte prodej palivového dřeva na paletách. Proč? Neplatíte u něj zbytečně za vzduch, na rozdíl od dřeva sypaného. Polínka jsou na paletách naskládána úsporně a navíc tak, aby se mohla pohodlně postupně odebírat, tak, jak budete topit. Takové dřevo nemusíte nikam skládat. Nezapomeňte také, že palivové dřevo je třeba nechat řádně vyschnout, nejlépe dva roky!

Chytrý nákup mimo topnou sezonu

Kde nakupovat? Prověřený a kvalitní prodej palivového dřeva nabízí firma OPTIMTOP s.r.o. Ta má v sortimentu kromě pelet, briket a uhlí také měkké i tvrdé palivové dřevo na paletách, a to s dopravou po celé republice již od jedné palety zcela zdarma. Ideální je se o nákup dřeva začít zajímat už v létě, mimo topnou sezonu. Tehdy jsou ceny nejvýhodnější a budete mít na vše dost času. Aktuálně nakoupíte jehličnaté odřezky nebo štípané suché bukové dřevo za vynikající ceny.

Podobné články