Vybíráte novou matraci? Dopřejte si na to dostatek času a vybírejte pečlivě

Příjemný a klidný spánek je důležitým předpokladem toho, abyste ráno vyskočili z postele svěží jako rybička. Dobře se vyspat není nic automatického. Stačí ležet na nevhodné matraci a spánek už nebude odpočinkový, ale ráno se probudíte celí rozlámaní. Jak si tedy vybrat vhodnou matraci? 

Matraci si osobně vyzkoušejte

Při výběru matrace se nejspíš budete řídit tím, pro koho je určená. Jiné nároky má malé dítě, jiné dospělý člověk. Na trhu je opravdu velký výběr matrací z různých materiálů. Úplně nejlepší je zajít do některého obchodu, kde matrace prodávají, a osobně si je vyzkoušet tím, že si na ně lehnete. Obchody jsou k tomu přizpůsobené a svým zákazníkům nabízejí tuto možnost. Jen vlastní zkušeností si zákazník dobře vybere zboží a bude s ním spokojený, to je dobrému obchodníkovi jasné. A takový zákazník pak rád doporučí prodejce svým známým, což je to, o co obchodníci stojí.

Při výběru matrace si ji raději osobně vyzkoušejte

Až si budete matrace zkoušet, možná zjistíte, že lépe vám vyhovuje pružinová matrace než z líné pěny. Záleží na tom, jakému povrchu dáváte přednost. Máte-li v oblibě spíše spaní na tvrdém, nebo se vám více líbí měkčí povrch. Dále je třeba se zajímat, jestli výrobce nabízí matrace v té velikosti, kterou potřebujete. Možná si vyberete produkt z PUR pěny, ale nebude ve velikosti matrace 160×200 cm, kterou potřebujete. A vy si budete muset vybírat znovu. 

Kvalitní partnerské matrace

Matrace 120×200 cm je vhodná jak pro jednotlivce, tak i pro partnery. V každém případě by se na ní mělo dobře ležet oběma dvěma, takže nezapomeňte jít na nákup matrace i se svým protějškem. Jen tak zjistíte, jaká matrace bude pro vás ta pravá. Jestli to bude univerzální typ s vnitřní profilací, nebo spíše masivní sendvičová ortopedická matrace.

Podobné články