Celostní medicína – sousloví, které zní naprosto samozřejmě, a přesto na něj tak často zapomínáme

Začínat se o své zdraví zajímat, až když se ztrácí. Navštěvovat lékaře až ve chvíli, kdy má člověk pocit, že leze hrobníkovi na lopatu. Scénář, který zná většina lékařů. A přitom stačí málo – prevence.

Prevence je základ

Jenže ruku na srdce, v našem zdravotnictví se zdravý člověk k doktorovi dostane jen v rámci preventivních prohlídek (kolik z nás na ně opravdu chodí, nechme stranou), jinak je péče o vlastní zdraví ponechána plně v jeho péči. Bez relevantních informací a individuálního poradenství se ale pro mnohé jedná o závažný problém.

Na druhou stranu jsou mezi námi tací, kteří mají ke zdravému životnímu stylu blízko. Tak blízko, že si k němu chodí okolí pro radu. Patříte mezi ně? Ztotožňujete se s filosofií, že člověk je celistvý subjekt a jako na takový bychom se na něj měli dívat? Potom jsou dveře Školy celostní a přírodní medicíny otevřeny právě pro vás!

Kamaté

Studium, které má smysl

Kamaté, škola založená v roce 2010 paní doktorkou Kastnerovou, má v České republice již tři pobočky. Nejobsáhlejší obor, tříleté studium programu Poradce v oblasti přírodní medicíny, lze vedle Českých Budějovic a Prahy navštěvovat nově i v Brně. Studium je rozděleno na dvě části. První dva roky se věnujete přírodní medicíně, oboru, jež si pomalu ale jistě vydobývá své místo na slunci i v běžné lékařské praxi, a rok se zabýváte psychosomatikou. Toto odvětví patří mezi ta nejopomíjenější a stojí často za nekonečným martyriem zoufalých lidí posílaných od jednoho specialisty k druhému.

Studium vás připraví na práci i s takovými lidmi. Nestanete se doktorem bez diplomu, to by bylo nebezpečné hazardování se životem, ale dokážete nemocnému pomoci přesněji lokalizovat jeho potíže a prostřednictvím přírodní medicíny doplňovat lékařskou péči. Vaší doménou ovšem bude již zmiňovaná prevence. A nemusíte se vydat pouze cestou několikaletého studia – i další programy školy Kamaté jsou skvělým odrazovým můstkem.

Podobné články