Cesta za vysněnou prací

Jste-li žáky devátých tříd základních škol nebo jejich rodiči, jistě si lámete hlavu nad dalším studiem. Výběr střední školy je důležitým krokem každého z nás a tato volba nás bude provázet mnohdy celý život. Proto je důležité zvolit si obor, jež by nás zajímal, bavil a naplňoval tak, abychom mohli dostát svým životním cílům, snům a seberealizaci sebe sama.

Multimédia hýbou světem

Jedním ze způsobů, jak naplnit své životní sny, může být studium multimediální tvorby na střední škole cestovního ruchu ARCUS. Našli jste zalíbení v umění, designu, animacích či digitálních fotografiích? Pak právě pro vás bude tento obor jako stvořený. Jedná se o čtyřletý obor ukončený maturitní zkouškou, jež umožňuje další vysokoškolské studium.

Co takové studium oboru Multimediální tvorba obnáší? Základem tohoto oboru je studium výtvarné a prostorové tvorby, multimediálních technologií, také studium digitální fotografie, animace, designu, marketingu, managementu a tvorby a správy webových stránek.

Protože v dnešním vyspělém světě jednadvacátého století je studium cizích jazyků nepostradatelným předpokladem k úspěšnému uplatnění se na trhu práce, je samozřejmostí i na střední škole cestovního ruchu ARCUS. Konkrétně studium multimediální tvorby obnáší povinnou výuku dvou světových jazyků. Studenti si mohou vybrat ze studia angličtiny, němčiny, francouzštiny, španělštiny a ruštiny.

Až žáci opustí školní lavice

Po úspěšném absolvování oboru Multimediální tvorba, se studenti uplatní jako programátoři, pracovníci v oblasti výroby tiskových materiálů a multimediálních výukových prezentací. Vyloučeno není samozřejmě i navazující studium na vysoké škole, kde žák své znalosti získané na střední škole dál rozvine a prohloubí.

Shlédli jste se v oboru multimediální tvorby? Přijďte studovat na střední školu cestovního ruchu ARCUS.

Podobné články