Nejoblíbenější studijní program na světě

V poslední době se zdá, že ať už jde o zkušeného manažera nebo čerstvého absolventa vysoké školy, každý touží po titulu MBA. Počet absolventů manažerského programu rok od roku stoupá a v USA už se MBA titul vyšplhal mezi ty nejoblíbenější. Co stojí za jeho atraktivitou?

Je to jednoduché, studium se zaměřuje zejména na praxi. Titul MBA (Master of Business Administration), uváděný za jménem, sice v Česku není uznáván za akademický, přesto ale nachází profesní vzdělávání v tuzemsku stále více zájemců. Nejčastěji jde o manažery, členy managementu, podnikatele či představitele neziskových organizací nebo o lidi, kteří chtějí získat přehled v oblasti businessu.

Proč je po MBA taková poptávka?

Nabízí rozsáhlé možnosti uplatnění. Využijete ho téměř v jakékoli firmě na pozici manažera, ředitele, marketingového specialisty, finančního odborníka i dalších postech. Jde většinou o velmi dobře placené pozice a právě možnost postupu v karierním žebříčku láká část uchazečů o studium.

Kde studovat?

Prestižní vzdělávací institucí, která nabízí kvalitní manažerské vzdělání v programu MBA, je v České republice Cambridge Business School. Jak je patrné z názvu, škola využívá osvědčených mezinárodních principů výuky a je členem řady mezinárodních vzdělávacích asociací. Absolventi získávají také mezinárodně uznávaný certifikát IES (International Education Society).

Jak studium probíhá?

Studium MBA je určeno absolventům vysokých škol, kteří zakončili vzdělání minimálně na bakalářském stupni nebo lidem s prokazatelnou praxí na manažerské pozici. Forma výuky je přizpůsobena životnímu stylu vytížených manažerů (41 % absolventů je ve věku 31 – 40 let). Studium tak probíhá formou e-learningu, doplněnou čtyřmi sobotními semináři, na nichž se studenti osobně setkávají se zkušenými lektory ze zvoleného oboru.

Máte možnost si sami rozvrhnout, kdy budete mít čas na učení, studijní materiály jsou dostupné online. Díky důrazu na individuální přípravu je tak možno studovat MBA v délce jednoho roku. Dotazy je možné s lektory konzultovat telefonicky, e-mailem nebo přes videokonferenci.

 

Studium se zaměřením dle vaší specializace

Na Cambridge Business School si lze kromě klasického managementu vybrat z úzce specializovaných zaměření MBA programů. Na výběr je management ve zdravotnictví, finanční management a účetnictví, mezinárodní vztahy a evropská studia nebo třeba marketing a public relations. Program, který vás poučí o marketingové komunikaci, strategiích a plánování, marketingu produktu a značky, mezinárodním marketingu a PR, hlavních principech Public Relations a také komunikaci.

Tři čtvrtiny absolventů Cambridge Business School po studiu postoupily výš v kariérním žebříčku nebo získaly vyšší platové ohodnocení. 95 % absolventů studia MBA je přesvědčeno o přínosu studia pro osobní život i praxi. Přidáte se k nim?

Podobné články