Studujte MBA a vyšvihněte se na vrchol

Přestože má studium MBA svůj původ v zahraničí, je v současnosti dostupné i u nás a těší se velkému zájmu. Profesní titul MBA má oproti vysokoškolskému nesporné výhody. Manažerské programy MBA jsou zaměřené především na praxi a jsou přizpůsobeny i velmi pracovně vytíženým lidem. Díky kombinované či distanční formě lze studovat pohodlně při práci i starostech o rodinu. Kromě nových informací a praktických zkušeností vám titul MBA mnohdy poskytne lepší zaměstnání. Tři čtvrtiny absolventů si díky novému vzdělání polepší i finančně.

Studium MBA (Master of Business Administration) je určeno podnikatelům, manažerům, zaměstnancům státní správy či neziskového sektoru a taky všem, kteří by si rádi rozšířili své znalosti v oboru podnikání a managementu. Je koncipováno tak, aby byly teoretické dovednosti propojeny s praxí. Soustředí se na nové informace a aktuální trendy a často vám pomůže seznámit se se zajímavými lidmi z oboru.

Jak studium MBA probíhá?

Záleží na tom, jakou školu si pro manažerské studium zvolíte. V Česku poskytuje MBA vzdělání na několik desítek škol, jejichž nabídka programů i samotného průběhu studia se liší. Mezi kvalitní vzdělávací instituce poskytující MBA vzdělání patří European School of Business Management SE, která zastává moderní formu výuky podle Oxfordského vzdělávacího modelu.

Studium na této škole trvá 1 rok a vypadá tak, jak si ho sestavíte. Skládá se ze tří bloků. První blok je pro všechny studenty stejný a zaměřuje se na management, HR a finance, ale ve druhém a třetím už si volíte specializace a předměty dle svého zaměření. Začít je možné kdykoliv během roku a díky modernímu e-learningovému systému můžete studovat odkudkoliv. Výuka je dále doplněna interaktivními workshopy, které probíhají 4x za celé studium, vždy o víkendu. V rámci e-learningu získáte přístup ke studijním materiálům, sylabům, prezentacím a veškerým dalším informacím potřebným ke studiu.

Proč vůbec MBA studovat?

Po obhájení závěrečné práce získáte prestižní titul MBA, který se uvádí za jménem. Setkáte se se zajímavými lidmi (lektoři i spolužáci), získáte nové obchodní kontakty a praktické znalosti. Mnoho lidí se do studia pustí z důvodu zvýšení profesní kvalifikace. Prestižní obchodní vzdělání vám zajistí lepší uplatnění i vyšší plat. Absolventy MBA tak najdete zejména na vyšších manažerských a vedoucích pozicích.

 

Podobné články