Co je to vlastně hifi

„Hifi“ je pojem pocházející z 50. let 20. století, kdy gramofony a záznamová zařízení, jako byly magnetofony, přecházely z mono na stereo reprodukci, a spotřebitelé se stále více zajímali o kvalitu zvuku. Televizory tohoto období byly černobílé, s obvykle malými obrazovkami, malými reproduktory a nekvalitním zvukem, ale gramofonové desky a magnetofonové pásky nabízely působivý způsob, jak poslouchat hudbu v domácnosti způsobem, který se ideálně přibližoval živému zážitku. Hifi je vlastně zkratka „high fidelity“, vysoká věrnost, což znamená při reprodukci zvuku vysokou míru přesnosti (věrnosti). Cílem bylo vytvořit co nejpřesnější zvukovou iluzi hudebníků, kteří sdílejí prostor s domácím posluchačem.

V současnosti je hifi synonymum pro nejvyšší kvalitu reprodukované hudby, za pomocí nejmodernějších výkonných zesilovačů, vysoce kvalitních reproduktorů a zdrojů signálu, kterým jsou často skladby zaznamenané v bezztrátovém digitálním formátu.

Skutečný audiofilský zážitek vám může nabídnout hifi studio, kde si můžete vychutnat dokonalý zvuk v ideálním akustickém prostředí bez jakýchkoli šumů a ruchů. Zážitek z poslechu v hifi studiu se dnes již vyrovná poslechu živých interpretů. V poslechovém hifi studiu si můžete vyzkoušet různé typy zesilovačů reproduktorů, zdrojů signálu a jejich vzájemných kombinací. Získané znalosti pak můžete využít k nákupu vlastní hifi soustavy, která bude plně vyhovovat vašim požadavkům. Pokud zvažujete stavbu vlastního hifi zařízení, hifi poslechové studia Praha vám nabízí perfektní prostředí, velký výběr hifi audiotechniky od renomovaných světových značek, jako jsou Denon, Onkyo nebo Marantz a v neposlední řadě i milý a vstřícný personál, který má s audiotechnikou dlouholeté zkušenosti a která vám pomůže s výběrem vaší hifi sestavy snů.

Podobné články