Jaké varianty dnes nabídne cestovní pojištění?

Cestování do zahraničí by mělo být vždy spojeno s tím, že budete mít odpovídající pojistnou ochranu. Tu dnes umí nabídnout cestovní pojištění. Podívejme se společně na to, jaké nabídne varianty. Ty, které můžeme označit jako nejoblíbenější, jsou spojeny s pojmem cestovní pojištění. Jedná se o takovou ochranu, která je sjednávána na dobu v období od několika dnů, po několik týdnů. Důvod obliby je v tomto směru jasné. Jedná se o hit pro toho, kdo vyhledává třeba eurovíkendy, klasické poznávací zájezdy, nebo vyráží na standardní dovolenou. Pro něho je tento typ cestovní pojistky jasnou volbou, a to s ohledem na rozsah ochrany, i s ohledem na celkem příznivou cenu, která je placena.

Přečtěte si také: Jak a kdy nás může ochránit cestovní pojištění?

Lákadlem je i delší cestovní pojištění

Druhá varianta se týká delšího času, kdy je možné být v zahraničí. Obvykle se jedná o období několika měsíců. Kdo této ochrany využívá nejčastěji? Jsou to třeba lidé, kteří míří do zahraničí za účelem práce, a to té sezonní. Stejně tak se ale může jednat i o studenty, kteří sem jezdí nejenom na výměnné pobyty, ale jezdí sem také na delší studijní pobyty. I to jsou příklady situací, kdy je možné sjednat cestovní pojištění on line na dobu několika měsíců. Oproti výše uvedenému samozřejmě zaujme tím, že v přepočtu na jeden den vyjde daná pojistka cenově celkem výhodně.

Přečtěte si také: Sjednat cestovní pojištění si lze také online

Nic neobvyklého není ani dlouhodobé cestovní pojištění

I toto dnes většina pojišťoven na našem trhu aktivně nabízí. Pokud se podíváme na jeho charakteristiku, tak délka dané ochrany začíná na období několika měsíců a končí konkrétně na době jednoho roku. Tento typ pojistné ochrany mohou využívat třeba Češi, kteří v zahraničí dlouhodobě pracují, stejně jako danou ochranu mohou využívat i ti, kteří zde dlouhodobě bydlí, ale stále jsou tuzemskými občany. V souvislosti s výhodností je jasné, že v přepočtu na jeden konkrétní den vyjde tato pojistka rozhodně nejvýhodněji.

Podobné články