Kolem dokola Máchova jezera

Kde najdete na jednom místě mnoho zábavy, atrakcí, a přitom romantickou přírodu? No přeci u největšího jezera v Libereckém kraji! Tradice letních rekreačních pobytů v Doksech byla odstartována již v 19. století. Máchovi toto místo přirostlo k srdci, a i když bylo velmi málo souhlasů pro pojmenování jezera právě po něm, turistický spolek si svůj návrh nakonec prosadil a po druhé světové válce byl název oficiálně přijat. Dnes už lidově řečený Mácháč většina mladých spojuje spíš s festivalem elektronické hudby než s básníkem. Jezero a místní však nezapomněli ani na Karla, ani na Viléma, ani na Hynka, a ani na Jarmilu.

Výlety a legendy

H. Mácha není jediný, jenž svou existencí toto místo udělal kouzelné. Máchovo jezero ubytování vás obklopí přírodními krásami. Výlety můžete podniknout na kolech i pěšky. Oblíbenou a nově vzniklou trasou je například naučná stezka Se Čtyřlístkem. Na své si tady přijdou děti i dospělí, které bude třeba zajímat pověst o založení jezera. Nejen široké okolí jezera, ale i rekreační areály se snaží návštěvníkům nabídnout maximální možné odreagování. A to v podobě vodních sportů, plážového volejbalu, vodních šlapadel, parníků, trampolín, prolézaček, minigolfu. Je jen na vás, jestli strávíte dovolenou lenošením a odpočinkem na písečné pláži anebo se s rodinou či partou přátel vydáte za dobrodružstvím.

Do Liberce je to kousek

Kdybyste chtěli opustit chatky Máchovo jezero a na chvíli zavítat do velkoměsta, Liberec je skutečně za rohem. Podíváte se na Ještěd a objevíte jednu z nejhezčích ZOO v republice. Po náročném dni se opět vrátíte do příjemného zázemí prostorné čisté chatky, večer si můžete vypůjčit gril a udělat si s přáteli skvělou večeři. Nakonec se dá posedět u ohně pod širým nebem plným nekonečných hvězd a poznat nové zajímavé lidi, s kterými vás spojuje správná volba dovolené a mnoho krásných zážitků prožitých na jezeře.

Podobné články