Kvalitní vodní dýmka je k nezaplacení

Vychutnat si kvalitní tabák můžete samozřejmě i v cigaretě, nicméně chcete-li svůj zážitek ještě umocnit, mnohem lepší je využít k inhalaci tabákového dýmu vhodnou vodní dýmku.

Jedná se o nástroj, na kterém se rozhodně nevyplatí šetřit. Nicméně k dispozici jsou i docela levné, a přitom dobré modely.

Na velikosti nezáleží

Někomu možná na velikosti nezáleží, ovšem to neplatí pro svět vodních dýmek. Chcete-li si vybrat tu nejvhodnější, její rozměry by pro vás měly být zásadní.

1. Mini vodní dýmky – vypadají dobře a jsou skladné. Pro jednoho člověka v pohodě, zdálo by se. Ovšem chyba lávky, mini verze vodních dýmek se používají převážně jako dekorace. Ne že by se z nich nedalo kouřit, ovšem nejedná se o žádný velký požitek. Ochlazování dýmu u těchto modelů příliš nefunguje, což negativním způsobem ovlivňuje chuť kouře.

2. Malé vodní dýmky – tyto verze už můžete běžně používat. Jde o nejprodávanější modely na trhu. Řadí se do kategorie levných dýmek, což se někdy může podepsat na kvalitě. Není to však pravidlo.

3. Střední vodní dýmky – mají větší objem, díky čemuž je jejich kvalita ještě o jeden řád vyšší než u malých verzí. Větší objem však není vždy pozitivum. Tento druh dýmek se dosti špatně převáží a také zabírá docela dost místa.

4. Velké vodní dýmky – pokud toužíte po opravdové špičce, pořiďte si některou z velkých vodních dýmek. Pamatujte však na to, že přenášení je v tomto případě vzhledem k velikosti dosti obtížné.

Náhradní díly

Pokud chcete vodní dýmku využívat ke kouření, a nejen jako vkusnou dekoraci, kupte si model, ke kterému jsou běžně k dispozici náhradní díly typu šlauch, váza nebo kuličky z ventilků.

Dříve či později se některé z výše zmíněných částí opotřebují natolik, že nebude možné dýmku reálně používat. V takovém případě je nejekonomičtější možností daný díl prostě vyměnit. Oprava, případná nutnost koupě nové dýmky, by stály často i několikanásobně více.

Podobné články