Lyžování u sousedů v Rakousku

Jestliže vám naše zasněžené kopečky nic neříkají a chcete si užít opravdové lyžování na vysoké úrovni, sbalte kufr a vyrazte k našim sousedům – vzdálenost nepatrná, rozdíl v lyžování nepopsatelný! A vůbec se nemusíte obávat, že by víkendový nebo týdenní pobyt v rakouských Alpách provětral vaši peněženku. Kam vyrazit?

Oblast Ischgl patří mezi top destinace

Ischgl je právem označován jako jedno z nejlepších míst pro strávení lyžařských radovánek nejen v Evropě, ale dokonce na celém světě. Jeho různorodost a široká nabídka nejen sportovních aktivit vás naprosto uchvátí. Kromě vždy upravených sjezdovek si užijete také panoramatické výhledy z lanovek mířících až 2 800 metrů vysoko. Lyžování Rakousko staví mezi svá největší lákadla, proto si tady velmi rychle zvyknete na perfektní servis, služby, moderní vybavení i výtečnou kuchyni s místními specialitami.

Cenově dostupné jsou v Tyrolsku také oblasti Sölden, Hintertuxer Gletscher nebo Stubaital. Například první zmiňované středisko Sölden se zpravidla nepotýká s nedostatkem sněhu. Kdyby přece jen nebylo bílo, jsou připraveny výkonné stroje na umělé zasněžování. Vyzkoušet rozhodně musíte i kabinové lanovky nebo sedačky, ze kterých je překrásný výhled na okolní vrcholky a drobné hotely či penziony v údolí. Pokud patříte spíše k snowboardistům, užijete si kvalitní park se skoky, halfpipe a boarders nad Giggijochem směrem na ledovec Rotkoglhütte, kam vede další lanovka.

Skvělá cena včetně skipasu

Lyžování v Rakousku se skipasem lze zažít díky výhodným nabídkám. Do Alp dojedete vlastním autem nebo můžete využít organizované zájezdy autobusem, který pojme i vaše sportovní a zimní náčiní. Pak už záleží jen na výběru destinace, kde si budete užívat kvalitní lyžování, dlouhé běžecké tratě nebo se učit v lyžařské škole pro začátečníky.

Kromě lyžování v Rakousku můžete poznávat také historické památky, užívat si odpočinek a relaxaci ve vyhlášených wellness a spa centrech a bavit se ve zdejších hospůdkách s typickou rakouskou atmosférou. Zasněžené kopce, louky, čerstvý vzduch a kvalitní služby vás zaujmou tak, že se Alpy stanou vaší druhou domovinou.

Podobné články